Üç ayrı operasyonla 6 kişi yakalandı!

Üç ayrı operasyonla 6 kişi yakalandı!

Kahramanmaraş Emniyet Müdürlüğü’nün gerçekleştirdiği üç ayrı operasyonla, kent merkezinde kapkaç yapan 1 kişi, sahte temizlik malzemesi ticareti yapan 4 kişi ve resmi kuruluşlarda hırsızlık yaptığı belirlenen 1 kişi gözaltına alındı

Kahramanmaraş Emniyet Müdürü Necdet Çelikbilek, kent merkezinde yaptıkları operasyonla 3 ayrı olayı aydınlattıklarını söyledi. Çelikbilek, Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonla, kadınlara yönelik kapkaç yöntemiyle hırsızlık yapan bir kişinin gözaltına alındığını söyledi.

Çelikbilek; “28 Ocak tarihinde Bahçelievler Mahallesi Menderes parkı altında kapkaç yapmak suretiyle hırsızlık olayı meydana gelmiş, olaya müteakip hırsızlık yapan şüpheli A.Y. çaldığı kol çantası ve içerisinde bulunan 290 TL para, müşteki adına düzenlenmiş nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ve şahsi eşyaları ile birlikte yakalandı. Ayrıca, şüpheli şahsın geçmişe dönük ilimiz merkezinde meydana gelen kap-kaç ve yağma olaylarına yönelik yapılan çalışmalarda 3 ayrı kap-kaç ve 1 yağma olaylarında 450 TL para, 1 çift altın küpe ve müştekilerin muhtelif zati eşyalarının çalınması olayına karıştığı tespit edildi” dedi.

Çelikbilek, A.Y.’nin dün emniyette yapılan sorgulamasının ardından çıkarıldığı mahkemece tutuklandığını söyledi.

SAHTE TEMİZLİK MALZEMESİ OPERASYONU

Çelikbilek, Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Şube Müdürlüğü ekiplerinin gerçekleştirdiği bir başka operasyonla 671 koli sahte temizlik malzemesi ele geçirildiğini söyledi.

Kireç önleyici “Calgon” adı altında, Adana’da üretilen maddenin Kahramanmaraş gibi çevre illerde piyasaya sürüleceğinin duyumunu aldıktan sonra harekete geçtiklerini vurgulayan Çelikbilek şunları söyledi:

“Kireç önleyici olarak çamaşır makinelerinde kullanılan maddenin; Adana ilinde bulunan mekruh yerlerde, sahte ve sağlığa zararlı olarak imal edilerek “Calgon” adı altında koliler halinde çevre illere gönderilerek piyasaya sürüldüğü şeklinde bilgiler ve duyumlar aldık. Dün eş zamanlı olarak başlatılan operasyonla 3 işyeri ve bir depoda toplam 671 koli sahte “Calgon” ele geçirildi. Konuyla ilgili 4 kişi gözaltına alınırken, şüpheliler çıkarıldıkları mahkemece serbest bırakıldı” diye konuştu.

GÜVENLİK KAMERASI KAYITLARIYLA YAKALANDI

Öte yandan Asayiş Şube Müdürlüğü’ne bağlı Hırsızlık Masası ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonla, resmi kurum çalışanlarına yönelik hırsızlık yaptığı belirlenen 1 kişi gözaltına alındı. Konuya ilişkin açıklamada bulunan Çelikbilek, zanlının kendisine resmi kurum çalışanlarını hedef seçtiğini belirterek; “Sağlık Kuruluşları, okullar ve benzeri resmi kurum çalışanlarına ait kol çantası, cep telefonu gibi malzemelerin çalınması ihbarını aldık. Bunun üzerine bu kurumların güvenlik kamerası kayıtlarını incelemeye alarak hırsızlık olayını gerçekleştirdiği belirlenen Y.K.’yı dün yaptığımız operasyonla gözaltına aldık. Şüphelinin ilimiz merkezinde 7 ayrı kesrim kurumdan 9 kişiden 500 TL para, 4 cep telefonu, altın takı ziynet eşyaları, kimlik, kredi kartları çalınması olayına karıştığı belirlenip, emniyetimizde yapılan sorgulamanın ardından bu gün Adli mercilere sevk edilecektir” ifadelerini kullandı. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 31 Ocak 2009, 08:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63