Vali Tanılır mahalle toplantılarına devam ediyor...

Vali Tanılır mahalle toplantılarına devam ediyor...

Toplum Destekli Polislik Büro Amirliğinin ‘Mahalle Toplantıları’ projesi çerçevesinde Ramazan Ayı boyunca mahalle sakinleri ile bir araya gelerek vatandaşlarla sohbet eden, sıkıntılarını dinleyen Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır ve beraberindeki heyet toplantılarına Aksu Mahallesinde devam etti. Mahalle Muhtarı Şaban Yorulmaz vatandaşlar ve çocuklar tarafından sevgi ile karşılanan Vali Tanılır mahalle sakinleri ile tek tek selamlaştı.

Aksu Camii avlusunda gerçekleşen toplantıda Mahalle Muhtarı Şaban Yorulmaz ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdi. Mahallenin ihtiyaçları hakkında bilgi veren Yorulmaz, mahallelerinde lise ve dengi bir okula ihtiyacı olduklarını, Adana yolu üzerinden mahallelerine daha rahat giriş çıkış yapabilmeleri için bir kavşağa ihtiyaçları olduğunu, çocukların oyun alanına ihtiyacı olduğunu ve mahalle çevresinde bulunan fabrikaların mahalleyi çevre konusunda rahatsız ettiğini söyleyerek, katılımlarından dolayı Vali Tanılır ve beraberindeki heyete teşekkür etti.

Muhtarın sıkıntılarını dile getirmesinden sonra, toplantıya katılan vatandaşlarda sıkıntılarını dile getirdiler. Mahalle sakinlerine toplantıda bulunan kurum müdürleri tarafından gerekli bilgiler verildi. İl Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas vatandaşların talep etmiş olduğu lise ve dengi okul ile ilgili çalışmaların yapıldığını söyledi. Milli Eğitim Müdürü Nas, Aksu mahallesinde oturan vatandaşların eğitime önem verdiklerini mahallede ilköğretimden sonra okula devam oranının % 85 olduğunu, bu seviyeyi % 100 e çıkarmayı hedeflediklerini söyledi. İl Sağlık Müdürü Dr. Reha Hüdayioğlu ise vatandaşlara Kahramanmaraş'ta kısa bir zaman sonra faaliyete geçecek olan aile hekimliği ile ilgili bilgiler verdi.

Vali Tanılır Aksu Mahallesinde vatandaşlarla yapmış olduğu sohbette, Ramazan ayı boyunca mahallelerde vatandaşlarla buluşarak sohbet ettiklerini onların sıkıntılarını dinlediklerini söyledi.

Gerçekleştirilen toplantıların vatandaşlar tarafından yoğun bir ilgi ile karşılandığını söyleyen Vali Tanılır Ramazan ayından sonrada mahalle toplantılarını devam ettireceklerini belirtti. Toplantıların amacının vatandaşlarla sohbet etmek, vatandaşların sıkıntılarını dinlemek ve devletin verdiği yetki ve sağladığı imkânlar çerçevesinde vatandaşların sıkıntılarını çözmek olduğunu söyleyen Vali Tanılır; şunları kaydetti:

“Bizler vatandaşlarla bir arada olmaktan dolayı çok memnunuz. Devlet vatandaşlarımıza hizmet etmek için vardır. Devletin görevlileri olarak idarecisinden en alt kademesine kadar vatandaşa hizmet etme amacındayız. Vatandaş olarak kamu hizmetlerinden en iyi şekilde faydalanmak en doğal hakkınız. Devlet bunun için vardır. İnsanın olduğu yerde, insanların toplum olarak yaşadığı her yerde sorun vardır. Devlet ve millet arasındaki kanallar açık olduğu müttedce, güven olduğu müttedce biz bütün sorunların üstesinden geliriz. Siz sorunlarınızı kamu kurumlarına iletmeniz gerekiyor, çözüm noktasında bizlerle iş birliği yaparak sorunların daha rahat çözülmesi sağlanır."

Vatandaşların mahalle çevresinde bulunan fabrikalarla ilgili rahatsızlıklarını dile getirmesi ile ilgili vatandaşlara bilgi veren Vali Tanılır, daha önce mahalle muhtarının yapmış olduğu müracaat ile ilgili Çevre Müdürlüğüne konu il ilgili talimat verildiğini, Çevre Müdürlüğü'nün yapmış olduğu denetimlerde çevreyi rahatsız eden fabrikalara gerekli para cezalarını uyguladığını ve uygulama yada devam ettiğini söyledi. Vatandaşlardan her zaman konu ile ilgili, Çevre Müdürlüğünü arayarak rahatsızlıklarını iletmelerini isteyen Vali Tanılır, vatandaşların Ramazan Bayramını da tebrik etti.

Toplantı sonunda çocuklarla sohbet eden Vali Tanılır, çocuklara kitap ve oyuncak hediye etti.

Mahalle toplantısına; Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır,, İl Emniyet Müdürü Mustafa Aydın, İl Müftüsü Bekir Gülce, Milli Eğitim Müdürü Tahsin Nas, Sağlık Müdürü M. Reha Hüdayioğlu, Sosyal Hizmetler İl Müdürü Sadettin Yıldız, Sosyolog Abdülhamit Dönmez ve çok sayıda mahalle sakini katıldı. (Kaynak: Valilik - www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2010, 08:16
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63