Yaşar Gölcü’den Osmanlı Aşuresi

Yaşar Gölcü’den Osmanlı Aşuresi

Dulkadiroğlu ilçesi Doğukent Mahallesinde bulunan Yaşar Gölcü İlkokulu öğretmenleri, okul idarecileri ve velilerin katkılarıyla düzenlenen geleneksel 3. Osmanlı Aşuresi etkinliğinde 2 bin kişiye aşure dağıtıldı.


İki dev bakır kazanda ve odun ateşinde pişirilen Osmanlı Aşuresinin aşçılığını Sosyal Güvenlik Kurumu aşçısı ve öğrenci velisi Hasan Çam yaptı. Okul Müdürü Bekir Güneşlice: “ Muharrem ayı bolluk ve bereket ayıdır. Yapılan aşureler birlik, beraberlik ve paylaşmanın simgesidir. Bu sene 3.sünü düzenlemiş olduğumuz Geleneksel Osmanlı Aşuresi Etkinliğinde emeği geçen öğretmen arkadaşlarıma ve velilerimize çok  teşekkür ediyorum.” dedi. Okul müdürünün konuşmasının ardından Kur’an-ı Kerim okundu ve Yaşar Gölcü İlahi Grubu çeşitli ilahiler seslendirdiler. Doğukent İmam Hatibi Fatih Balbaba’nın Aşure duasının ardından aşure dağıtımına geçildi. Sabah öğrenim gören öğrencilere aşure dağıtımı saat 10:00 da öğretmenlerin gözetiminde yapıldı. Öğlenci öğrencilere ise öğle namazı sonrasında aşure dağıtımı yapıldı.


Dulkadiroğlu İlçe Milli Eğitim müdürü Halil İbrahim Çolakkadı, Şube Müdürleri Yılmaz Bozdere, Yunus Haskılıç, Mehmet İspir ve Yahya Dertli, çevre okul müdürleri Mehmet Güneş, Adem Yiğiter,  Doğukent Mahallesi Muhtarı Ahmet Bayraktar, Doğukent İmam Hatibi Fatih Balbaba ve kalabalık davetli grubu Osmanlı Aşuresi Etkinliğine katıldılar.

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2016, 12:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63