Yeni Adliye Sarayı yılbaşında hazır!

Yeni Adliye Sarayı yılbaşında hazır!

Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcısı Fevzi Büyüktümtürk, yeni adliye binasına yılbaşında taşınmayı planladıklarını söyledi. Büyüktümtürk, "Yeni binamız önümüzdeki 20-25 yıl hiçbir ihtiyacı olmayan bir bina olacak." dedi.

Büyüktümtürk, bugün öğleden sonra makamında düzenlediği basın toplantısı ile inşaatı devam eden Yeni Adliye Binası hakkında bilgi verdi. Teknik verilere göre binayı yılbaşına kadar teslim alıp, taşınmayı düşündüklerini aktaran Büyüktümtürk, yapının 20-25 yıl boyunca hiçbir ihtiyacının olmayacağını vurguladı.

5 bin metre kare kullanım alanı içerisinde, toplam olarak 25 bin metrekarelik bir bölgeyi içine alacak binada yeterli güvenlik önlemlerinin de alınacağını kaydeden Büyüktümtürk, birimlerle ilgili de bilgi verdi. Bina içerisinde 19 duruşma salonu, 31 mahkeme kademesi, 41 hakim odası, 26 cumhuriyet savcısı odasının yanı sıra çeşitli birimlere ait odaların yer alacağını dile getiren Büyüktümtürk, konferans salonundan, kafeteryaların da yeni binada yer alacağını ifade etti.

Binada hizmete yönelik 170 odanın bulunacağını sözlerine ekleyen Büyüktümtürk, mevcut Adliye Binası'nın da idari yargı birimleri için değerlendirilebilmesinin düşünüldüğünü açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2010, 13:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66