Yeni Otogar hizmete girdi

Yeni Otogar hizmete girdi

Modern kent imajına uygun projesi ile inşa edilen ancak küçüklüğü nedeni ile de eleştiriler yöneltilen yeni şehirlerarası otobüs ve kırsal terminali hizmet vermeye başladı. 15 Eylül Pazartesi gününden itibaren eski otobüs terminalinde faaliyet sona ererken, dolayısıyla aynı gün yeni terminal de çalışmaya başladı.

Bölgenin en modern ve kapsamlı terminali durumunda olduğu belediye tarafından öne sürülen Otogarın Kahramanmaraş’ımıza hayırlı olmasını dileyen Belediye Başkanı Mustafa Poyraz; terminalin Kahramanmaraşlılara ve Kahramanmaraş’ımıza dışarıdan gelenlere rahat ve konforlu bir ortamda hizmet sunacağını belirtti.

Resmi açılışı henüz gerçekleşmeyen yeni terminal binası hizmet vermeye başladı. Konuyla ilgili bir değerlendirme yapan Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, “Bundan sonra otobüslerimiz inşallah yeni yerinden kalkacak ve buradan yolcu alacak. Şehirlerarası ulaşım hem yolcularımız açısından, hem işletme sahipleri açısından hem de burada iş yapan esnaflar açısından daha güzel ve daha rahat olacak. Bu terminal şehrin hemen girişinde güzel bir imaj oluşturmuştur. Modern bir terminalde olması gereken ne varsa bu terminalde vardır" dedi.

Bir yılda tamamlanan ve 44.000 m²lik alan üzerine kurulan terminal kompleksinde, 550 metrekare kapalı alana sahip ana terminal binası, ilçe ve beldeler için kırsal kesim terminali binası, yağlama-yıkama bakım atölyeleri bulunuyor. Terminal binası içerisinde lokanta, idari bina, ofis satış binaları, bekleme salonları yer alıyor. Ana Terminal Binasında 25 araçlık peron,80 araçlık sivil araç otoparkı,16 araçlık otobüs park alanı,28 araçlık toplu taşıma aracı otoparkı ve 5 araçlık taksi durağı, Kırsal terminal binasında ise 32 araçlık sivil araç otoparkı,22 araçlık minibüs otoparkı bulunmaktadır.
Ayrıca; Ramazan ayı münasebetiyle yeni terminalde gelen-giden yolcular ve terminal çalışanları için Kahramanmaraş Belediyesi iftar yemeği vermeye de başladı. Yolcuların ve yazıhane sahiplerinin beğenisini kazanan ve ilgisini çeken yeni terminal binasında hem işletmeciler hem de yolcular açısından iyi ve rahat bir hizmet ortamı oluşturulduğu ortak bir kanaat olarak dile getirilmektedir. (Kaynak: Belediye Basın Bürosu) (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 16 Eylül 2008, 09:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66