Yeni Sanayi kavşağı yeniden düzenleniyor…

Yeni Sanayi kavşağı yeniden düzenleniyor…

Kahramanmaraş Belediyesi tarafından Gaziantep karayolu üzerindeki Yeni Sanayi Sitesi kavşağında yeniden düzenleme çalışmaları yürütülüyor.


Bu amaçla ilk olarak Belediye Halk Ekmek fabrikasının ihata duvarı söküldü. Daha önceki yıllarda petrol yeri olarak Belediye tarafından satılan arsa üzerine yaptırılan ancak kapalı bulunan petrol istasyonu ile fırın arasındaki tali yola işlerlik kazandırmak amacı ile genişletme çalışmaları da yapıldı. Daha sonra ise Sanayi sitesinin ana nizamiyesi önündeki adanın sökülmesine başlandı.


Kavşaktaki Ada’nın petrol istasyonu önüne doğru kaydırılarak ara yolun aktif hale getirileceği ve iki petrol istasyonu arasındaki uzaklık şartına takılarak faaliyetine izin verilmeyen istasyonun açılışının önündeki engelin böylece kaldırılmasının amaçlandığı bilgisine ulaşıldı. (www.kanal46.com)

Güncelleme Tarihi: 29 Aralık 2011, 15:24
YORUM EKLE
YORUMLAR
tayfur batı
tayfur batı - 9 yıl Önce

Göreceksiniz bu kavşak tamamlandığında maraş halkı bugüne kadar görmedikleri ilginç bir kavşak görecekler ve adeta küçük dillerini yutacaklar. şimdiden isim bile takılmış: sömelek köfte kavşağı..yine kavşak bittiğinde guinness rekorlar kitabına girmezse beni adım tayfur batı değil...selamlar ve saygılar.

SIRADAKİ HABER

banner63