"Yol istiyoruz, kanalizasyon istiyoruz"

Üngüt Mahallesi sakinlerinden protesto!...Kahramanmaraş kent merkezindeki Üngüt mahallesi sakinleri, ellerinde dövizlerle mahallelerine hizmet gelmediği için Kahramanmaraş Belediye Başkanı Mustafa Poyraz’ı eleştirdiler.

Son yıllarda büyük gelişme gösteren ve Kahramanmaraş'ın en büyük mahallelerinden biri olan Üngüt’te kanalizasyonunun olmaması vatandaşları adeta çileden çıkarttı.

Kış günü olmasına rağmen boş akan kanalizasyon suyunun çevreye pis koku sardığını bundan da mahalle sakinleri olarak çok rahatsız olduklarını evlerinde oturamaz durumda olduklarını, çocuklarının sık, sık hastalandıklarını ifade eden mahalle sakinleri; "Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'dan bu dereyi bir önce kapatıp rahat nefes almamızı sağlamasını itiyoruz" dediler.

Hafta sonu ellerinde dövizlerle Başkan Poyraz'ı protesto eden mahalle sakinleri; "Hizmet yoksa oyda yok", "Yol istiyoruz", "Hizmet istiyoruz", "Kanalizasyon istiyoruz" diyerek, 5 yıldır mahallelerine hizmet getirmeyen mahalle muhtarını da veryansın ettiler ve "Ne Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, nede muhtar artık bu mahalleye oy istemeye gelmesin, mahallemize hizmet gelene kadar siyasetçilere kapadık, kim hizmet getirir oylarımızı ona vereceğiz" dediler.

Belediye Başkanı Mustafa Poyraz'ın geçtiğimiz günlerde televizyona çıkıp "Şehrin bütün mahallelerinde kanalizasyon sorunu yok, hatta mahallemizin ismini de söyleyip "Üngüt mahallesinde de kanalizasyon sorunu yok, yol sorunu var" dedi. Sayın Belediye Başkanı Mustafa Poyraz, kanalizasyon sorunu yok diyorsun "üstü açık olan ve pis suların aktığı bu derede neyin nesi, sen buraları görmedin mi" dediler.

Poyraz'a seslenen mahalle sakinleri; “Bu günlerde mahalle, mahalle geziyor oy istiyorsun ama sakın ola bizim mahalleye gelme, geleceksen önce hizmet gelsin sonra sen gel bizlerden oy iste" diyerek tepkilerini dile getirdiler. (Kaynak: Memleket - www.kanal46.com)YASAL UYARI: HABER METNİ İLE FOTOĞRAFLARIN BASIN-YAYIN ORGANLARI VE İNTERNET SİTELERİ TARAFINDAN 'KANAL 46' ADI KAYNAK VE MAHREÇ GÖSTERİLSE DAHİ İZİNSİZ OLARAK İKTİBAS EDİLMESİ KESİNLİKLE YASAKTIR. BU YASAĞA UYMAYANLAR İDARİ VE MALİ CEZALARI PEŞİNEN KABUL ETMİŞ SAYILIRLAR. KANAL 46 BU KONUDAKİ TELİF VE YAYIN HAKLARINI SAKLI TUTAR.. KAMUOYUNA SAYGI İLE DUYURULUR...

Güncelleme Tarihi: 05 Şubat 2009, 08:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63