Yusuf geldi, Kerem gitti..

Yusuf geldi, Kerem gitti..

Kahramanmaraş Yerel ve Ulusal Gazeteciler Derneği (YUGA-DER) Başkanı Yılmaz Akçakale’nin oğlu olan ve Akşam Postası Gazetesi’nin önceki Yazı İşleri Müdürleri’nden Kürşad Kerem Akçakale vatani görevini yapmak üzere Edirne’ye gitti.

325. Kısa Dönem Erbaş olarak vatani görevini ifa edecek olan Akçakale, Edirne’deki birliğine katılmak üzere önceki gün sabah saat 10.00’da Gaziantep Havalimanı’ndan İstanbul’a hareket etti. Akçakale’nin ağabeyi ve Yorum Gazetesi Yazı İşleri Müdürü Gürkan Korkut Akçakale, geçen günlerde vatani görevini tamamlayan Gazeteci Yusuf Taş ile Yorum Gazetesi Muhabiri Alperen Terlik tarafından havaalanından uğurlanan Akçakale, 6 aylık Kısa Dönem askerlik görevini yapmak üzere havayoluyla İstanbul’a ardından da karayolu ile Edirne’ye geçerek buradaki 54. Mekanize Piyade Tugayı’na teslim olacak.

Yılmaz Akçakale Kutsal Topraklardan döndü

Öte yandan kentte yerel basının gelişmesi noktasında önemli atılımlar yapan, aynı zamanda YUGA-DER Başkanlığı’nı yürüten Akşam Postası Gazetesi İmtiyaz Sahibi Yılmaz Akçakale, kutsal hac vazifesini yerine getirerek kente döndü.

Döner dönmez, oğlunu vatani görevini yapmak üzere askere gönderen Akçakale; “Biz kutsal vazifemizi yaparak güzel memleketimize döndük, şimdi sıra oğlumda. O da vatan vazifesini yerine getirerek inşallah sağ-salim aramıza dönecektir” dedi.

Kanal 46 olarak, Yılmaz Akçakale’ye hoş geldin diyor, Kürşad Kerem Akçakale’ye ise şimdiden hayırlı teskereler diliyoruz. (www.kanal46.com)


Güncelleme Tarihi: 16 Aralık 2008, 00:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63