Zabun, 'Çanakkale Zaferi, yeniden dirilişin adıdır'

Zabun, 'Çanakkale Zaferi, yeniden dirilişin adıdır'

18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü münasebetiyle Kahramanmaraş Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Serdar Zabun bir mesaj yayınladı.


Serdar Zabun’un mesajı şu şekilde;


“Çanakkale Zaferi, yüzyıllar sonra bile onur ve ibretle okunacak bir şiirdir.


Çanakkale Zaferi, Türk milletinin yeniden dirilişinin adıdır.


I. Dünya Savaşı sırasında Gelibolu Yarımadası'nda Osmanlı İmparatorluğu ile İtilaf Devletleri arasında yapılan bu mücadele, milletimizin destansı zaferiyle sonuçlanarak yüzyıllar sonra bile onur ve ibretle okunacak bir şiirdir. 


Bin yıldır bu topraklarda destanlar yazan, Çanakkale’de şehit düşen atasıyla gururlanan, vatan denildiğinde göğsünü siper eden Yüce Türk Milleti, yüreğinde Allah aşkıyla, Peygamber sevgisiyle, bugün de, yarın da destan yazmaya, istiklal ve istikbal uğrunda bir ölüp bin dirilmeye devam devam edecektir.  


Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti milletiyle birlikte büyük, güçlü ve bölünmezdir.


Bu nedenle, Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşayacaktır.


Atalarımızın bize mirası, Çanakkale Deniz Zaferi’nin 102. yılında, 1915 Çanakkale Köprüsü için atılacak olan temel, Türkiye Cumhuriyeti’nin yarınlarına kurulan bir köprünün temelidir.


Milletimizin bu onur gününü kutluyor, adıyla gururlandığımız Çanakkale şehitlerimizi ve ebediyete intikal etmiş gazilerimizi şükran ve rahmetle yâd ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 17 Mart 2017, 13:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66