ZMO Danışma Kurulu Kahramanmaraş'ta toplanacak

ZMO Danışma Kurulu Kahramanmaraş'ta toplanacak

Ziraat Mühendisleri Odası (ZMO) 42. Dönem 2. Danışma Kurulu toplantısı Kahramanmaraş Şubesi’nin ev sahipliğinde 2–3 Ekim tarihleri arasında Kahramanmaraş’ta gerçekleştirilecek.

ZMO Kahramanmaraş Şube Başkanı Yusuf Temizkan konu hakkında yaptığı açıklamada şunları kaydetti:

“Ulusal çaplı böyle bir organizasyonunun Kahramanmaraş Şubesi tarafından gerçekleştirilecek olması gerçekten bize büyük kıvanç ve mutluluk vermektedir.

Ziraat Mühendisleri Odası Genel Merkez Yönetimi Onur Kurulu üyeleri, Şube başkanı ve 2. başkanları çevre il temsilcilerinin katılımı ile gerçekleştirilecek Danışma Kurulumuzda ZMO’nun önümüzdeki dönemlerdeki yol haritası belirlenecek ve kararlar alınacaktır. Bir önceki danışma kulumuzda alınan kurul kararlanırının irdelenmesinden sonra genel olarak Türk Tarım sektörünün durumu ve ZMO’nun gelişmeler karşısındaki tavrının belirlenmesi, meslektaşlarımızın özlük haklarına ilişkin çalışmalar, çalışma alanlarımız da karşılaşılan sorunlar ve çözüm önerileri, Meslekiçi Eğitim, Oda örgütlülüğü konuları ele alınacaktır

56 tarihi boyunca, tarım sektörü ve meslektaşları için çalışmalarını sürdüren odamız sektörle ilgili tarihi boyunca doğru çalışmalar ve tespitler yapmıştır.

Danışma kurulu çalışmalarımız önceki danışma kurullarımız da olduğu gibi Danışma Kurulu sonuç bildirgesi ile tamamlanacaktır. Mühendis yaklaşımı ile Türk Tarım sektörünün gelişim süreci ve mesleki gelişmeler değerlendirilmiş olacaktır. Danışma kurulumuzun Ülke Tarımına ve mesleğimize önemli katkılar sağlayacağına inanıyoruz. Ulusal ölçekli Danışma kurulumuzun İlimizde yapılması hem ilimizin tanıtımı ilimizin birlik beraberliği ve misafirperverliğimizi göstermek açısından çok önemli olduğunu düşünüyoruz. Ayrıca danışma kurulumuzun 2. günü ilimizi tanıtıcı bir çevre gezisi planlanmıştır.”

Toplantıya 120 kişi iştirak etmesi beklendiğini ifade eden Temizkan, açıklamasına şöyle devam etti:

“2003-2006 yılları arası temcilik olarak yürüttüğümüz çalışmaları 2006 yılından sonra şube olarak devam ettiriyoruz. Tarım konusu stratejik bir öneme sahip hem ulusal hem de yerel ölçekte tarım konusunu gündemde tutmaya kararlıyız… İlimizin geleceği için tarım önemlidir… Bu konuda çalışmalarımız devam edecek sektörün gelişimi için ZMO üzerine düşeni her zaman olduğu gibi yapacaktır.” (www.kanal46.com)
Güncelleme Tarihi: 27 Eylül 2010, 10:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63