Zülkadiroğlu'nun kızı Adanalılar'ı göz yaşına boğdu

Zülkadiroğlu'nun kızı Adanalılar'ı göz yaşına boğdu

Kimse Yok Mu Derneği'nin Kurban Bayramı'nda gönüllülerinden topladığı kurbanların başta Anadolu olmak üzere bir çok ülkede ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldığı etkinlikler, Adana'da düzenlenen bir programla davetlilere tanıtıldı.

Geçtiğimiz yıl Kurban Bayramı'nda Hakkari'den dönüşte trafik kazası geçiren Kahramanmaraşlı hayırsever işadamı Mehmet Zülkadiroğlu'nun ailesinin de katıldığı gecede kurban bayramında yapılan yardımlar slaytlar eşliğinde gösterildi. Zülkadiroğlu'nun kızı Büşra, babası için yazdığı şiiri okurken salondakiler göz yaşlarına boğuldu.

Seyhan Belediyesi Hayal Balo Salonu'nda gerçekleştirilen geceye katılan Kimse Yok mu Programı sunucusu Reha Yeprem, şiirleriyle geceye renk kattı. Kimse Yo Mu Derneği'ni Sudan'da gerçekleştirdiği kurban dağıtımına katılan Reha Yeprem, şiir dinletisi sundu. Geceye Adanalılar büyük ilgi gösterdi. Salonda yer bulamayanlar ise Yeprem'i ayakta dinledi.

Kurban Bayramı'nı Kimse Yok Mu gönüllüleriyle Sudan'da yardım dağıtarak geçiren Yeprem, önceleri bayramları tatil günleri olarak gördüğünü ifade ederek, ilk defa bayramı bayram gibi geçirdiğini söyledi. Sudan'da unutulmaz anlar yaşadığını aktaran Yeprem, derneğin kurduğu hastanede yaklaşık 6 bin civarında Sudan'lıya katarakt ameliyat yapıldığını söyledi. Gözleri görmeyen insanların hastaneden görür vaziyette ayrılırken yüzlerindeki sevinci görmenin insana inanılmaz bir haz verdiğini dile getiren Yeprem, Sudan'da hala 6 milyon katarakt hastası olduğunu kaydetti. Türkiye'de hayır severlerin verdiği kurbanların bir kuruşunun daha zayi olmadığı gözleriyle gördüğünü aktaran Yeprem, herkesin gönül rahatlığıyla Kimsi Yok mu Derneği'ne bağışta bulunabileceğini kaydetti.

Gecede Laos'a giden Mahir Altun, Kongo'ya giden Dr. Mutlu Dağlıoğlu, Hakkari'ye giden Mehmet Özdoğru Kurban Bayramı anılarını aktardı.

Kimse Yok mu Adana Şubesi Temsilcisi Ömer Ortakaya da, kendilerine destek veren gönüllülerine teşekkür etti.
(Cihan)

Güncelleme Tarihi: 16 Ocak 2009, 07:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner63