GÖRÜŞ: Bu kalkanlar, kimin kalkanı?

GÖRÜŞ: Bu kalkanlar, kimin kalkanı?

Bunu soran bir Allah kulu yokmu bu memlekette?
Nerede savcılar?
Nerede adliye ?
Nerede adalet?
... Haykırarak, çıldırarak, hatta isyan ederek sormak zamanı değil mi?
Devletin güvenlik güçleri PKK katillerine karşı, ne zaman ciddi bir operasyon başlatsa bu kalkanlar dağlara tırmanıp "Biz bu katillerin önüne kalkan olacağız...Bu bu operasyonları yapamazsınız...Buna engel olacağız" diye güvenlik güçlerinin karşısına dikiliyorlar...Önlerine BDP'li yöneticilerini hatta hapishane kaçkını bir kaç vekili alarak olmadık eylem ve edepsizlikleri sergileyip devlete ve millete meydan okuyorlar. Ki bu vekillerin Milletin değil, İmralı'nın, Kandil'in ve dağdaki-şehirlerdeki, sokakalardaki katillerin emrinde olduklarını bilmeyen yok.
Peki bu kalkanlar Devletine, milletine karşı savaş açıp askerini,polisini, vatandaşını (bebek, yaşlı, kadın-erkek, işçi-köylü demeden) katleden hainleri, katilleri korumak için güvenlik güçlerini engellemeye kalkışmasına hangi ülke müsade eder?
Bir yetkili,etkili kişi çıkıp bunu bu millete derhal izzah etmeli...
Millet olarak soruyoruz "örgüte yardım ve yataklık yapmak" suç değil mi? Bunun suç olduğu yasalarımızdan çıkarıldı da bizim mi haberimiz olmadı?...KCK operasyonlarında onlarca yandaş "yardım ve yataklıktan" tutuklanıp içeri tıkılırken bu kalkanların yaptığı ne oluyor?
Meclis'te mlleti temsilen oturduğunu (!) zanneden vekiller, muhalefet yaptığını zanneden ana-baba muhalefet, sivil toplum kuruluşları, odalar, birlikler, sendikalar bu soruları sormayabilirler.
Millet olarak biz soruyoruz ve bize cevap vermeye mecbursunuz...Bilgi edinme yasasından dolayıda bu hakkımızı kullanmak istiyoruz...
(Varsa) onların da namus ve güvenliğini sağlamak, vatanı korumak için görev yapan millet evlatlarını katleden,hainlere kalkan olmak için edepsizce meydan okuyup hatta polise, askere el kaldırma cüreti gösterenlerin yaptığı, o katillere yardım, yataklık, uşaklık, yandaşlık değilse nedir Allah aşkına?
Kamu adına görev yapan savcılar haber izlemeye fırsatınız olmuyor mu? Veya bu olanları suç saymıyor musunuz? Öncelikle sizden bir adım atmanızı bekliyoruz.
Yoksa Vatan beklemek için gönderdiği yavrusunun bayrağa sarılı tabutuna sarılıp bağrını döğen analar, babalar, kardeşler, evlatlar, eşler şehitlerin katili olarak dağdaki eli kanlı katillerle bu kalkanaları, uşakları, yandaşları aynı kefeye koyma hakkına sahip olduğunu ilan ederse...O kalkanları ...( ).
Sakın bunları yazdığım için beni "tahrikçi,kışkırtıcı,ırkçı-mırkçı"diye suçlamaya kimse kalkışmasın...O zaman suçlama yapanlarında tümüne.(...) diyeceklerimizi de şimdiden APS ile göndermemiz gerekecek. Anlarsınız ya ...Tuluklar- muluklar...


Ökkeş ŞENDİLLER


e-mail: okkessendiller@hotmail.com


Web Sitesi: www.okkessendiller.com

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2011, 16:12
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner66

banner63