GÖRÜŞ: MHP, 'Köprüden önce son çıkış'ta!

GÖRÜŞ: MHP, 'Köprüden önce son çıkış'ta!

CİNSİYET anlamında değil ama ‘yürek’ anlamında “siyaset her kişinin değil, er kişinin işidir” zira “siyaset zor zenaat”tır vesselam…


Zemin kaygandır siyasette.


Bir rüzgâr eser, esen o rüzgârı yelelerine doldurursun, bu hava ile hedefine ulaşırsın ama bu değil önemli olan!


Önemli olan, sizi uçurup getiren o rüzgârın enerjisini ekibine vererek sağlam durabilmektir.


Sağlam olmazsan, dik durmazsan nasıl “dip” yaparsın anlayamazsın bile!


Tıpkı MHP Kahramanmaraş İl Başkanı sevgili dostumuz Mustafa Bastırmacı misali…


Girdiği kongrede inanılmaz güçlü bir grubun desteğini arkasına almış ve o salondan muzaffer olarak çıkmıştı.


Ancak herkesin gördüğü şu gerçeği Bastırmacı Bey göremiyordu: “Bu kongrenin bu şekilde sonuçlanmasındaki keramet, Mustafa Bastırmacı’da değil, kendisini destekleyen o güçlü gruptaydı.”


MHP şimdi yine kongreye gidiyor.


Muhtemelen Mustafa Bey yine aday olacak ve bu kez muhtemelen (tabirimi bağışlayın) o her biri “deve dişi” misali insanları arkasında bulamayacak.


MHP NEDEN BU HALE DÜŞTÜ?


PEKİ Bastırmacı ve yönetimindeki parti neden bu hale düştü?


Milliyetçi Hareket Partisi il başkanı tarihinde ilk defa kendi yönetim kurulu üyesi tarafından “sahtecilik” suçlamasıyla mahkemeye verildi.


Kendisini destekleyip yönetimine giren 20’ye yakın kişi yine tarihte ilk defa il başkanını protesto ederek yönetim kurulu üyeliğinden istifa etti.


Kendi atadığı Kadın Kolları, yine kendini protesto ederek istifa etti.


Genel seçimler kampanyasında şu andaki milletvekili Mesut Dedeoğlu’nun açtığı seçim bürosunu Emniyet’e “bizim değil” diyerek kapatılması için şikâyet etti.


Yine aynı şekilde Kadın Kolları’nın seçim bürosunu da Emniyet’e şikâyet ederek kapatılmasını istedi.


Bu dönemde üç belde belediye başkanı partiden istifa etti.


Lokal bazda ana muhalefet konumunda olan MHP bu dönemde hiçbir etkin muhalefet yürütemedi, iktidarın yaptıklarından ya da yapamadıklarından bihaber ve dahası adeta Ak Parti ile büyük bir uyum içinde çalıştı.


2009 genel seçimlerinde yani Nurettin Demircioğlu il, Ömer Özkan’ın merkez ilçe başkanı olduğu MHP’nin oyu 108 bin iken bu dönemde il genelinde 72 bin’e, merkezde ise 26 bin’e düştü.


En vahimi ise kongre alabilmek adına merkezdeki 115 mahalle temsilcisinden 113 tanesi, 13 belde başkanı, 13 belde belediye başkan adayı, seçilmiş belediye meclis üyeleri, bu partiden hiç kopmadan emek veren eski milletvekili Nevzat Taner ve eski il ve ilçe başkanlarının yüzde 90’ı il delegesi yazılmadı.


Gelelim neticeye…


Ey Ülkücüler!


Galatasaray’ın yıkılan Ali Sami Yen Stadının önünden süzülüp doğuya doğru giderken Levent kavşağındaki bir tabela benim her zaman ilgimi çekmiştir: Köprüden önce son çıkış!”


Yoksa köprüden önce son çıkışı kaçırdınız mı?


İyisi mi yola çıkmadan hangi yakada kalmak istediğinize iyi karar verin zira köprüyü geçtikten sonra geri dönmek hiç kolay olmuyor!


MHP’nin yöneticileri, üyeleri, delegeleri, genel merkez yönetimi ve milletvekili ne düşünür bilemeyiz ama şu çok iyi bilinmelidir ki, önümüzdeki bu kongre MHP için “Köprüden önce son çıkış” olacaktır!


Kararınızı iyi verin!


 


KAYNAK: YENER ATLI


E-mail: [email protected]

Güncelleme Tarihi: 29 Ocak 2012, 21:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ali Polat
Ali Polat - 9 yıl Önce

Değerli dava arkadaşlarım 40 yıldır Türk siyasi hayatında var olan MHP'nin mensupları kendi kaderini kendileri tayin etme şuuruna sahiptirler. MHP'nin mensuplarına akıl vermek yol göstermek kimsenin olmadığı gibi YENER ATLI'nın da haddine değildir. Titreyin ve kendinize gelin. Bu yazı nifaktır bu yazı mayındır. Bu yazı bu mayınları döşeyenlerin sonu olacaktır. Allah Türk'ü korusun ve yüceltsin. MHP li bile olmayan biri bize yol gösteremez.Bizim her mensubumuz mensubumuz olmayan diğer insanlaradan daha önemli ve evladır.

erkan
erkan - 9 yıl Önce

Evet MHP lilere akıl vermek kımsenın hakkı değil elbet ama delege listesinde MHP li olsa doğru,ahbap çavuş ilişkisi eş dost,akraba hısım,bacılar hanımlardan oluşursa herkesinde akıl vermeye yol göstermeye hakkı olur;Tabı bu feryatlar figanlar son çırpınışlar kımsenın yaptığı yanına kar kalmaz bakın hesap gunu geldı çattı,merkez ilçeye aday bıle çıkmadı ama ilde öyle olmayacağı kesin herkesin hesabı il başkanlığında oturan zat-ı muhterem ile sonuçta; YENER ATLI nın yazdığı maddelerin tek tek hesabı kongrede sorulacak elbet bu korku neden ki,herkes yaptığının hesabını verecek bekleyelım görelım mevlam neylerse güzel eyler sonuçta

SIRADAKİ HABER

banner63