4 mevsim lastik çeşitleri soğuk ve sıcak havanın belirgin bir şekilde hissedilmediği bölgeler için üretilen hem yaz hem de kışın kullanılan ürünlerdir. Bu lastikler ağır kış şartlarına uygun değildir. Aynı şekilde sıcak havalarda kullanılan yaz lastikleri kadar etkili yol tutuşu ve fren mesafesine sahip değildir. Bu tür lastikler daha çok ılıman iklim koşullarında orta düzeyli araçlarda kullanmak için idealdir. Ancak kış ve yaz için özel olarak üretilmiş lastiklerin gösterdiği performansı vermezler.

4 mevsim lastik çeşitlerinde kalite çok önemlidir. Yıllardır araç lastiği konusunda kaliteden asla ödün vermeyen Lastik Sipariş firması birçok markaya ait 4 mevsim lastik satışı yapmaktadır. Firma web sitesi içerisinde satılan tüm lastiklerin detaylı bilgileri mevcuttur. Ürünleri inceleyip satın almak isteyen müşteriler Lastik Sipariş web sitesini ziyaret edip alışverişlerini tamamlayabilirler.

4 Mevsim Lastik Nasıl Anlaşılır?

4 mevsim lastik türleri bazı özellikleri ile diğer lastik türlerinden ayrılır. Bu özellikler şu şekilde sıralanabilir:

CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı CZN Burak bu kez yemek dışında rekor kırdı

Diş derinlikleri orta seviyededir.
Kauçuk malzemeden üretilmiş olmasından dolayı uzun ömürlüdür.
Kuru ve ıslak zeminde performansı yüksektir.
Ilıman iklimler için uygundur.

4 mevsim lastikler otomobil, ticari araç ve kamyonet gibi araç çeşitlerinde rahatlıkla kullanılabilir. Bu lastiklerin yaz ayındaki performansı kış aylarına göre daha yüksektir.

4 Mevsim Lastiğin Avantajları Nelerdir?

Ilıman iklimlerde kullanımı daha mantıklı olan 4 mevsim lastik çeşitlerinin birçok avantajı vardır. Bu avantajlar şunlardır:

Kullanıcıları sürekli lastik alma ya da değiştirme gibi masraflardan kurtarır.
Derin dişleri sayesinde daha uzun ömürlüdür. Bu açıdan oldukça ekonomiktir.
5 derecenin altına düşmeyen bölgelerde 12 ay boyunca hiç değiştirilmeden kullanılabilir.

Ekonomik olarak avantajları ile dikkat çeken 4 mevsim lastik çeşitleri, kullanıcılara herhangi bir sorun yaşatmamaktadır. Böylece uygun bölgelerde kullanımı en mantıklı lastik türü içinde yer alır. Ancak her lastik türünde olduğu gibi bu lastik türünde de bir kullanım ömrü bulunur. Kullanım ömrünü tamamlayan ürünlerin muhakkak değiştirilmesi gerekir.

4 Mevsim Lastik Fiyatları Ne Kadar?

4 mevsim lastiklerin özellikleri kadar fiyatları da kullanıcılar tarafından oldukça merak edilen bir konudur. Bu noktada fiyatları etkileyen en önemli nokta lastiğin markasıdır. Kalitesi ile ön plana çıkmış güvenilir marka lastik fiyatları, diğer lastiklere göre daha pahalıdır. Bunun yanında ürünün ıslak ve kuru zeminde frenlemesi ve yakıt tüketimi verimliliği ne kadar yüksek ise ürün fiyatı da buna paralel olarak artacaktır. Ayrıca markaların sunmuş olduğu garanti ve servis koşulları da 4 mevsim lastik fiyatlarını etkileyen bir diğer noktadır.

Editör: TE Bilisim