Kahramanmaraş’ta seçim çalışmaları tüm hızıyla sürerken Büyükşehir Belediye Başkanlığına aday adayı olan mevcut başkan Hayrettin Güngör, Ak Parti İl Başkanı Fırat Görgel, önceki dönem Büyükşehir Belediye Başkanı Fatih Mehmet Erkoç, Türkoğlu Belediye Başkanı Osman Okumuş ve önceki dönem Milletvekilleri Ahmet Özdemir ile Celalettin Güvenç sınav veriyor.

Kahramanmaraş’ta temayül yoklamasının ardından Büyükşehir Belediye Başkan Adaylığı için yapılan anketlerin tamamlandığı öğrenildi. Mevcut Başkan Hayrettin Güngör’ün başarı durumunun daha önceden şehir halkının memnuniyetine sunulduğu öğrenildi.

Güngör’ün devam edip etmeyeceği kararını anketlerin sonucuna göre Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

Büyükşehir Belediye Başkan Aday Adaylığını açıklayan Fırat Görgel, Fatih Mehmet Erkoç, Ahmet Özdemir, Osman Okumuş ve Celalettin Güvenç’le ilgili ise Kahramanmaraş il genelinde anket çalışması yapıldı.

Teşkilat temayülenden, anketlerden, raporlardan ve milletvekili görüşünün ardından son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek.

6 Şubat depreminin ardından defalarca şehre gelerek şehir halkına moral motivasyon veren Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, yıl bitmeden depremzedelere evlerini vermeye başlayacakları sözünü vermişti.

Fatih Mehmet Ceyhan: Tekir, gerçek potansiyelinin çok uzağında Fatih Mehmet Ceyhan: Tekir, gerçek potansiyelinin çok uzağında

Sözünü bir kez daha tutan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın 24 Aralık 2023 tarihinde depremzedelere ev vermek için Kahramanmaraş’a geleceği ve burada Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklayarak halka emanet edeceği öne sürüldü.