84 sayfalık müfettiş raporu ortaya çıktı: Emniyet müdürleri birbirlerini sattılar 84 sayfalık müfettiş raporu ortaya çıktı: Emniyet müdürleri birbirlerini sattılar

6 Şubat'ta yaşanan ve tarihe "asrın felaketi" olarak geçen depremin ardından, Hatay'da yaşayan depremzedeler için zorlu bir süreç devam ediyor. 7 ayı aşkın bir süre geçmesine rağmen, bu felaketin izleri hala silinmemiş durumda.

Kahramanmaraş merkezli depremlerin etkilediği Hatay'da, son olarak sabah saatlerinde yaşanan sağanak yağış, depremzedelere yeni zorluklar yaşattı. Yağmur nedeniyle çadırlar sular altında kaldı, depremzedeler zor anlar yaşadı.

Eski futbolcu Gökhan Zan, çadırların su altında kalma anlarını paylaşarak, "Mâlum önümüz kış. Kışa hazırlıklar tamam!!! Hatay’da bugünkü son durumumuzdan bir kesit ile sizleri bu görüntülerle baş başa bırakıyoruz… Normalleşmeye adım adım yaklaşıyoruz!!! Hatay’dan herkese sevgiler" dedi.

Depremzedeler için zorlu kış ayları öncesinde, yardım ve destek çağrıları devam ediyor. Hatay'daki depremzedelerin ihtiyaçlarının karşılanması ve yaşadıkları bu zorlu süreçten en az zararla çıkmaları için çaba harcanmaya devam ediyor.