Mehmet Aydın ve Diğer Sanıkların Duruşması Devam Ediyor
İstanbul'da görülen Çiftlik Bank davasında, "Tosuncuk" lakaplı Mehmet Aydın ve ağabeyi Fatih Aydın dahil olmak üzere 20 sanığın yargılanması devam ediyor. Savcı, dosya mütalaasını hazırlaması için talimat verdi.

Mehmet Aydın'ın Savunması
Tutuklu sanık Mehmet Aydın, duruşmada yaptığı savunmada, "Tahliye edilirsem tüm mağdurların zararını mütalaa açıklanmadan önce kendi imkanlarımla gidermek istiyorum" dedi. Aydın, bilirkişi raporuna göre şirketlerin değeri ile müştekilerin zararının karşılanabileceğini iddia etti ve suçsuz olduğunu vurguladı.

Mersin'de kan donduran görüntü! Halayla terör örgütü PKK elebaşı Öcalan sloganları attı Mersin'de kan donduran görüntü! Halayla terör örgütü PKK elebaşı Öcalan sloganları attı

Mahkeme Kararı
Anadolu 6. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmada, sanıklar SEGBİS ile bağlanırken, savunma avukatları da salonda hazır bulundu. Mahkeme heyeti, Mehmet Aydın ve Fatih Aydın'ın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve dosyanın mütalaasının hazırlanması için savcıya gönderilmesine karar verdi.

İddianame Detayları
Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Mehmet Aydın ve Fatih Aydın'a yönelik "Suç işlemek amacıyla örgüt kurma ve yönetme", "Bilişim sistemlerini araç olarak kullanmak suretiyle nitelikli dolandırıcılık" ve "Ticari şirketlerin faaliyeti kapsamında nitelikli dolandırıcılık" suçlamalarıyla toplamda 86 bin 114 yıla kadar hapis cezası isteniyor.

Editör: Haber Editörü