A Milli Kadın Voleybol Takımı, CEV Avrupa Şampiyonası'nın C Grubu'ndaki son maçında Almanya'yı 3-0 mağlup ederek grubu galibiyetle tamamladı. Bu zaferle birlikte takımımız, beş maçını da kazanarak büyük bir başarı elde etti. Almanya'yı yenen takımımız, grubun lideri olarak adını son 16 turuna yazdırmış oldu.

Bu etkileyici performansla Türkiye, İsveç, Azerbaycan, Çekya ve Yunanistan'ın ardından Almanya'yı da mağlup ederek adını bir üst tura taşıdı. "Filenin Sultanları" olarak anılan takımımız, beş maçta sadece bir set kaybı yaşayarak üstün bir oyun sergiledi.

A Milli Kadın Voleybol Takımı, son 16 turunda 28 Ağustos'ta Belçika ile karşılaşacak. Bu aşamada, gruplarda ilk dört sırayı alan takımların mücadele edeceği belirtiliyor. Maçlar, 26-28 Ağustos tarihleri arasında İtalya'nın Floransa şehri ve Belçika'nın başkenti Brüksel'de gerçekleşecek. Çeyrek finaller ise 29-30 Ağustos'ta yapılacak.

Yarı finaller 1 Eylül Cuma günü, üçüncülük ve final karşılaşmaları ise 3 Eylül Pazar günü Brüksel'deki sahnede gerçekleşecek. Takımımızın gösterdiği performans ve elde ettiği sonuçlar, voleybolseverleri heyecanlandırmaya devam ediyor.

Karşılaşmada kullanılan kadrolar ve set skorları ise şu şekildedir:

Salon: Castello

Hakemler: Benone Visan (Romanya), Stefano Cesare (İtalya)

Dursun Özbek'ten taraftarları heyecanlandıran sözler: Yıldızlara hazırlıklı olun Dursun Özbek'ten taraftarları heyecanlandıran sözler: Yıldızlara hazırlıklı olun

Türkiye: Ebrar Karakurt, Zehra Güneş, Vargas, İlkin Aydın, Eda Erdem Dündar, Cansu Özbay (Gizem Örge, Simge Aköz, Ayça Aykaç, Hande Baladin, Aslı Kalaç)

Almanya: Kastner, Stigrot, Weitzel, Strubbe, Alsmeier, Schoelzel (Pogany, Cesar, Stautz, Hölzig)

Setler: 25-15, 25-20, 28-26

A Milli Kadın Voleybol Takımı, CEV Avrupa Şampiyonası'nda Almanya'yı 3-0 yenerek grubu lider tamamladı. Son 16 turunda Belçika ile karşılaşacak. 79 dakika (22, 25, 32)