Kahramanmaraş'ta Yol Sorunu Çözülüyor: Başkonuş Caddesi Asfalt Yenileniyor! Kahramanmaraş'ta Yol Sorunu Çözülüyor: Başkonuş Caddesi Asfalt Yenileniyor!

Kahramanmaraş'ta 6 Şubat'taki depremde 35 kişinin hayatını kaybettiği ve bilirkişi tarafından zemin kattaki pastanenin 40 santimetre çapında kolonunun kesildiği tespit edilen Ezgi Apartmanı davasının ilk duruşmasının ikinci oturumu, tam 16 saat sürdü.

depremde-35-canin-gittigi-kolonu-ke-wnjr

KIRMIZI BÜLTEN TALEBİ REDDEDİLDİ

Duruşmada, binada yaşamını yitirenlerin yakınlarının avukatı Rezan Epözdemir ile mütalaasını veren savcı, firari Sami Kervancıoğlu (58) ve Mustafa Pekel (48) için 876 yıl 6’şar ay hapis cezası talep etti. Mahkeme, pastane işletmecileri hakkındaki kırmızı bülten talebini reddedip, duruşmayı erteledi.

depremde-35-canin-gittigi-kolonu-ke-2nle

TUTUKLU SANIKLARIN KATILIMI

Ezgi Apartmanı davasının ikinci oturumuna ‘Bilinçli taksirle ölüme ve yaralanmaya neden olma’ suçundan 22,5 yıl hapsi istenen Yakup Aktaş ile tutuklu fenni mesul Mehmet Tekin (69) ve iç mekan tasarımcısı Ertan Danacı (52) katıldı.

35-kisinin-oldugu-ezgi-apartmanini-12a4

GÜVENCE BELGESİ TARTIŞMASI

Savunmalar sırasında, Kervancıoğlu ve Pekel'in avukatı Ersan Şen, müvekkilleri hakkındaki iddiaların asılsız olduğunu belirterek kırmızı bülten talebinin reddedilmesini talep etti. Şen, güvence belgesi verilmesini ve tutuklama kararının kaldırılmasını istedi.

depremde-35-canin-gittigi-kolonu-ke-5sp6

16 saat süren duruşma sonunda mahkeme, kırmızı bülten talebini reddedip tutuklu sanıkların tutukluluk hallerinin devamına karar verdi ve davayı 3 Mayıs’a erteledi.

35-kisinin-oldugu-ezgi-apartmanini-f6ep

screenshot-23-f20j