Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İstanbul'da soruları yanıtladı. Erdoğan, Aralık ayının sonuna doğru adayların açıklanacağını söyledi.

"ADAYLAR NE ZAMAN AÇIKLANACAK?"

Yerel seçimler için büyükşehirlerde adayların ne zaman açıklanacağını söyleyen Erdoğan, "Bu hafta içerisinde Ankara, Adana, İzmir büyükşehirleri, gerek milletvekilleri gerek teşkilat ile toplantımızı yaptık. Onların da fikrini aldık. Pazar günü 3 bölgenin de kanaatlerini alacağız. Bunların üzerinde çalışıp inşallah Aralık ayının sonuna doğru da birinci derecede büyük şehirlerimizin adaylarını açıklamaya başlayacağız. 

AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı! AK Parti'de neler oluyor? Veda vakti geldi... Odalar toplanmaya başladı!

Bazı illerin de adaylarını bu arada açıklayabiliriz. Gecikmeden bir an önce açıklamayı hedefliyoruz." dedi.

TÜRKİYE'YE F-16 SATIŞI

Biden ile görüşmesine dair açıklamalarda bulunan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bildiğiniz gibi dün akşam Biden ile etraflıca görüşmemiz oldu ve bu görüşmenin ana başlıklarını bir F-16 ile gelişmeler teşkil etti. F-16 ile ilgili gelişmeler konusunda Biden kendisinin olumlu olduğunu ve bununla ilgili olarak da kongreye her türlü teklifi yapmaya hazır olduğunu söylüyor.

Özellikle İsveç konusundaki yaklaşımımız bizim parlamentomuzun vereceği kararı önemsediklerini söylediler. Biz de İsveç konusunda dürüst bir yaklaşım içerisinde olduğumuzu yeter ki terör ile ilgili yaklaşımlarını kontrol altına alsınlar bunun dışında bizler Meclis olarak şu anda komisyondan zaten geçti." ifadelerini kullandı.

"GAZZE KONUSUNU ELE ALDIK"

Erdoğan, "Gazze konusunu ele aldık. Gazze'deki gelişmelerde 18 bini aşkın çocuk kadın yaşlı öldü. Okullar camiler bunun yanında kiliseler yıkıldı. Bunların ne denli insani olduğunu ve bu noktada Amerika'nın buraya müdahil olması gerekir dedik. Buna sizin müdahil olmamanız halinde tabii bir insanlık suçu var. Bizim de burada elimiz kolumuz bağlı duramayız. Elimizden geleni yapmaya devam edeceğiz." dedi. 

Editör: İsa Aslantaş