Adana'nın meşhur sosyal medya figürü Hüseyin Taşkıran (27), kendisi hapiste iken başka birinin adının altında para kazandığını öğrenince şok oldu.

'Yaso' lakaplı Yahya Karataş'ın, Taşkıran'ın yerine geçerek sosyal medyada ün kazandığını iddia eden Taşkıran, şahıstan maddi ve manevi tazminat davası açacağını duyurdu.

Alacak-verecek Meselesi Kanlı Bitti: 16 Suçtan Kaydı Olan Adam Öldü Alacak-verecek Meselesi Kanlı Bitti: 16 Suçtan Kaydı Olan Adam Öldü

HAPİSTE OLMASINA RAĞMEN DOLANDIRILDIĞINI SÖYLEDİ!

2015 yılından beri cezaevinde olduğunu belirten Taşkıran, sosyal medyada yüz binlerce takipçiye ulaşan Karataş'ın, kendisinin hac ziyareti videolarını kopyalayarak kendi adı altında paylaştığını iddia etti.

İhlas Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Taşkıran, "Gerçek gaspçı Hüseyin benim, aha dayıya sorun!" diyerek tepkisini dile getirdi.

"MİLLETİ DOLANDIRIYOR, BENİM YERİME GEÇTİ!"

Cezaevinde olduğu sürece kendisinin yerine geçerek para kazandığını iddia eden Karataş için sert sözler sarf eden Taşkıran, "Ünlü olmak güzel bir şey ama bir dolandırıcının adımı kullanarak prim yapmasına izin veremem. Yahya Karataş, benim fotoğraflarımı kullanarak kendini 'hac yaptım' diyerek pazarlıyor. Bu yanlış ve dolandırıcı bir hareket. Bu yüzden maddi ve manevi tazminat davası açacağım" şeklinde konuştu.

Kaynak: İHA