Mesder/Akademi Edebiyat Sohbetleri

Kahramanmaraş Edebiyat Sanat Derneği (Mesder) ile, Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi işbirliğiyle tertiplenen; "Mesder/Akademi Edebiyat Sohbetleri"  Programı, her ay seri Edebiyat programı olarak devam etmektedir. 20.04.2024 cumartesi günü düzenlenen etkinlikte, konuşmacı olarak KSÜ akademisyenlerinden Türk dili ve edebiyatı Dr. Öğr. Üyesi Ahmet Yenikale oldu. Konuşma konusu; Sultanu'ş-Şuara Sünbülzade Vehbi'nin Hayatı ve Hayatı ve Edebi Şahsiyeti" İdi. Programda Kahramanmaraş'ın bir edebi değeri olan Sünbülzade Vehbi'nin hayatı ve edebi kişiliği detaylı olarak anlatıldo. Saat 14:00'te gerçekleşen canlı yayında, katılımcılar keyifli bir Edebiyat sohbeti ortamında bir araya geldi.

Kadir İnanır öldü mü, yaşıyor mu, hastaneye kaldırıldı, Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl? Kadir İnanır öldü mü, yaşıyor mu, hastaneye kaldırıldı, Kadir İnanır'ın sağlık durumu nasıl?

Gençlerden Büyük İlgi

Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi'nin iş birliğiyle düzenlenen etkinlik, gençlerin de ilgisini çekti. Üniversite öğrencileri, Yenikale'nin bilgi ve deneyimlerinden faydalanmak için etkinliğe katılarak, sorular sorma ve fikir alışverişi yapma fırsatı buldu.

Bu etkinlikler, Türk dili ve edebiyatına ilgi duyan herkes için önemli bir platform olma özelliğini koruyor. Her ay farklı konuların ele alındığı sohbetler, katılımcılara hem bilgi hem de keyif dolu anlar yaşatıyor.

WhatsApp Image 2024-04-20 at 16.39.20

WhatsApp Image 2024-04-20 at 17.48.36