Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, Dinar ve Sandıklı ilçelerini ziyaret etti.

Vatandaşlarla bir araya gelen, esnafı ziyaret eden Bakan Göktaş'a, halk yoğun ilgi gösterdi.

Sandıklı ilçesinde seralara da giden Bakan Göktaş, burada çalışan kadınlarla bir araya geldi.

"6 BİNDEN FAZLA BAŞVURU YAPILDI"
Ziyaretinin ardından gazetecilerin sorularını yanıtlayan Bakan Göktaş, Aile ve Gençlik Fonu başvurularına ilişkin, "Bugün itibarıyla 6 bin 299 çiftimiz fondan yararlanabilmek için başvuruda bulundu." yanıtını verdi.

Başvuruların titizlikle değerlendirildiğini aktaran Bakan Göktaş, "Şu ana kadar en çok başvuruyu Hatay’dan aldık. Değerlendirmesi yapılan ve olumlu sonuçlanan çiftleri bu hafta evlilik öncesi eğitimlere aldık. Resmi nikahın ardından da krediler hesaplarına yatmaya başlayacak." diye konuştu.

Mart ayı ihracat rakamı açıklandı! Mart ayı ihracat rakamı açıklandı!

"ÜLKEMİZİN GENÇLERİ HER ŞEYİN EN İYİSİNİ HAK EDİYOR"
Projenin öncelikli olarak deprem bölgesinde pilot olarak uygulanmaya başladığını hatırlatan Bakan Göktaş, "Depremden etkilenen gençlerimize öncelik veriyoruz. Pilot bölge Adıyaman, Gaziantep'in İslahiye ve Nurdağı ilçeleri ile Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya olarak belirlenmişti. Fonu deprem bölgesinin ardından Türkiye geneline yaygınlaştırmayı hedefliyoruz. Ülkemizin gençleri her şeyin en iyisini hak ediyor." ifadelerini kullandı.

"NİSAN AYI İÇERİSİNDE ATAMALARI GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ"
Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığına yönelik 8 bin personel alımıyla ilgili takvime yönelik soru üzerine Bakan Göktaş, şunları kaydetti:

Başvuru süreci tamamlandı. Bakanlık tarihimizdeki tek seferde en büyük personel alımını yapıyoruz. Nisan ayı içerisinde atamaları gerçekleştireceğiz. Değişen ihtiyaçlara göre hizmetlerimizin niteliği ve kalitesi her geçen gün artıyor. Yeni mesai arkadaşlarımızla milletimize en iyi hizmeti sunmak için çalışmaya devam edeceğiz.