AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Ömer Oruç Bilal Debgici, Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) çatısı altında Cumhuriyetimizin 100. yıl dönümüne dair önemli bir mesaj paylaştı.

Debgici yaptığı konuşmasında şunları söyledi;

Sayın Başkan, Değerli Milletvekilleri,

Kahramanmaraş'ta yangın! Evi alevler yuttu Kahramanmaraş'ta yangın! Evi alevler yuttu

Cumhuriyetimizin 100. yaşını, millet olarak güçlü, zengin ve köklü bir birikime sahip olmanın gururuyla kutluyoruz.

Cumhuriyetimiz bugün ilk asrını tamamlayıp, adına 'Türkiye Yüzyılı' dediğimiz ikinci asrına yelken açıyor.

Türkiye bugün demokrasiden özgürlüklere, savunmadan ekonomiye, sağlıktan dış politikaya kadar her alanda başarıdan başarıya koşmaktadır.

Ülkemizin önünü kesmeye yönelik içeriden ve dışarıdan gelen saldırılar mücadele azmimizi güçlendirmekte, kararlılığımızı daha da artırmaktadır. 

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın vizyoner liderliğinde Türkiye Yüzyılı’nı inşa etmekte kararlıyız.

Türkiye Yüzyılı’nda zaferlerle dolu şanlı mazimizden cesaret alarak birlik, beraberlik ve kardeşlik içinde ortak geleceğimize doğru yürümeye devam edeceğiz.

Şanla, şerefle, sevinçle kutladığımız Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümünün ülkemiz ve milletimiz için hayırlı olmasını diliyorum.

Cumhuriyetimizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere silah arkadaşlarını, tüm şehit ve gazilerimizi, 104 yıl önce bu gün düşmana ilk kurşunu sıkarak milli mücadele ateşini yakan hemşehrimiz  Sütçü İmamı rahmetle ve minnetle yâd ediyor, şükranlarımı sunuyorum…

Editör: İsa Aslantaş