31 Mart yerel seçimlerinin ardından mazbatasını alan Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal, belediye binasında gizli kamera ve böcek çıktığını açıkladı.

Köksal “Böcek taraması yaptırıyorum. Her yerde kamera, böcek var. Prizlerin altına falan koymuşlar. Bildiğin gibi değil. Asansörde bile kamera olduğu konuşuluyor. Boya badana yapılsın, bakılsın diyerek içeriye ekip soktuk. Bizim katı olduğu gibi tarayacaklar” dedi.

Burcu Köksal’ın ‘böcek’ açıklamasına, AK Karti Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya’dan yanıt geldi. Bugün AK Parti Afyonkarahisar milletvekilleriyle Meclis’te düzenlediği basın toplantısında konuşan Ali Özkaya, Burcu Köksal’ı eleştirdi.

‘GELİR GELMEZ BAŞKAN YARDIMCILARININ TAMAMINI GÖREVDEN ALDI’

Köksal’ın seçim sürecinde “Size anne sözü veriyorum, hiçbir işçi işten çıkarılmayacak, kimseye mobing yapılmayacak, kimse ekmeğinden edilmeyecek” dediğini aktaran Özkaya, şöyle konuştu:

“Gelir gelmez ilk iş olarak birçok birimin müdürü, başkan yardımcılarının tamamını görevden aldı; hepsini belediyenin girişindeki zabıta karakoluna sürdü. Bütün müdürler, başkan yardımcıları zabıta memurlarıyla birlikte sıkış tıkış ayakta duruyorlar. Bu insan haklarına aykırıdır, bu mobingdir, insanlıkla bağdaşmayan bir davranıştır. Ne liyakat ne ehliyet; Burcu Köksal, geldiği gün insanları başka yerlere sürdü. Kent konseyinin birim müdürünü, makine mühendisini, park bahçeler müdürlüğüne beden işçisi olarak gönderiyor. Kadın kültür evinin kurucusu iki üniversite mezunu bir hanımefendiyi bulaşıkhaneye gönderiyor. Köksal liyakatli, ehliyetli çalışanları sürgün ediyor, mobing yapıyor.”

‘BÖCEK VARSA SAVCILIĞA GİTSİN’

Dervişoğlu'ndan hükümete ağır eleştiriler! Dervişoğlu'ndan hükümete ağır eleştiriler!

Haksızlığa uğrayan memurların, işçilerin yanında olacaklarını ifade eden Özkaya, “Belediyede böcek varmış… Böcek varsa savcılığa gitsin suç duyurusunda bulunsun. ‘Bankamatik memuru var’ diyorsa savcılığa suç duyurusunda bulunsun. Çalışma barışını bozmasın. Ana sözü verdiyse sözüne sadık olsun, zulümden vazgeçsin” görüşünü dile getirdi.