Ramazan'da Mescid-i Aksa'ya Giriş Yasak mı? Netanyahu'dan Tepki Çeken Karar! Ramazan'da Mescid-i Aksa'ya Giriş Yasak mı? Netanyahu'dan Tepki Çeken Karar!

Gezeravcı ve beraberindeki 3 astronotu Dünya’ya taşıyan Dragon uzay aracı önceki gün dönüş yolculuğuna başladı. Dragon’un hava şartlarına bağlı olarak bugün öğleden sonra ABD’nin Florida Eyaleti açıklarında suya inmesi planlanıyor. Elverişsiz hava şartlarının sebep olduğu ertelemeler nedeniyle Axiom-3 ekibinin seyahati 18 gün ile rekora imza attı. Bir diğer rekor da yaklaşık 48 saat sürecek dönüş yolculuğu. Bu yolculuk, Dragon uzay aracının bugüne kadarki “en uzun transfer süresi” olarak rekora imza atmış olacak. Hava şartları inişe elvermez ise ekibin yolculuğu biraz daha uzayabilecek. 

Houston’a gidecek 

Florida’nın doğu sahiline ya da Meksika Körfezi açıklarına inmesi planlanan Dragon’un mürettebatı gemiye alındıktan sonra ilk muayeneleri yapılacak vardığından da Houston’a götürülecek. Gezeravcı ve 3 astronot uzay misyonunu Houston’da tamamlayacak. Burada daha kapsamlı sağlık taramasından geçirilecek olan ekip, bir süre de karantinada kalacak.