Et ve Süt Kurumu'nda Zam Fırtınası! Kıyma 279, Kuşbaşı 319 TL! Et ve Süt Kurumu'nda Zam Fırtınası! Kıyma 279, Kuşbaşı 319 TL!

Gram altın, çeyrek altın ve ons altın fiyatları yükselişini sürdürürken, yatırımcılar FED ve TCMB'nin faiz kararlarını bekliyor.

FED BU AKŞAM, TCMB YARIN FAİZ KARARINI AÇIKLIYOR

ABD Merkez Bankası FED, yılın ikinci faiz kararını 20 Mart Çarşamba akşamı açıklayacak. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası (TCMB) ise mart ayı faiz kararını 21 Mart Perşembe öğlen kamuoyu ile paylaşacak. Her iki bankanın yapacağı açıklamanın piyasalara ve altın fiyatlarına önemli etkide bulunması bekleniyor.

GRAM ALTIN REKOR KIRDI, ÇEYREK ALTIN YÜKSELİŞE DEVAM EDİYOR

Geçtiğimiz haftalarda hemen her gün yeni bir rekor kıran gram altın, 20 Mart Çarşamba günü 2 bin 248 liradan işlem görüyor. Bir önceki kapanışı 3 bin 669 liradan tamamlayan çeyrek altın ise bugün 3 bin 676 TL'den işlem görüyor.

DOLAR 32 TL'NİN ÜZERİNDE

ABD Merkez Bankası Fed'in faiz kararını açıklayacağı güne sınırlı yükselişle 32,38 TL'den başladı. Euro ise 35,19 TL'den başladı. Doların yılbaşından bu yana olan yükselişi yüzde 9'u aştı.

YATIRIMCI DİKKATLİ!

Uzmanlar, yatırımcıların FED ve TCMB faiz kararlarını dikkatle takip etmesi gerektiğini ve altın fiyatlarındaki dalgalanmalara karşı hazırlıklı olması gerektiğini vurguluyor.