Ankara'da 1 Ekim Pazar günü gerçekleşen İçişleri Bakanlığı'na yönelik 2 teröristin bombalı saldırı girişiminin ardından, Türkiye, Suriye'nin kuzeyindeki PKK/YPG hedeflerine yönelik operasyonlarını artırıyor.

Milli Savunma Bakanlığı, son olarak Suriye'nin kuzeyinde bulunan Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerindeki terörist hedeflere hava harekatı düzenlendiğini ve bu operasyonda sorumlu teröristlerin de içinde bulunduğu 30 hedefin başarıyla imha edildiğini açıkladı.

DİYARBAKIR 8. ANA JET ÜSSÜ'NDEN SAVAŞ UÇAKLARI HAVALANIYOR

TRT Haber'e göre, Diyarbakır 8. Ana Jet Üssü'nden gece saatlerinde kalkan savaş uçakları, terör hedeflerini imha etmek amacıyla havalandı.

diyarbakir-8-ana-jet-ussunde-savas-ucaklari-kalkti

BM ANLAŞMASI'NIN 51'İNCİ MADDESİ DOĞRULTUSUNDA OPERASYONLAR SÜRÜYOR

Terör örgütü PKK/YPG ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirerek Suriye'nin kuzeyindeki halka ve güvenlik güçlerine yönelik terör saldırılarını bertaraf etmek ve hudut güvenliğini sağlamak amacıyla, Birleşmiş Milletler Anlaşması'nın 51'inci maddesinden doğan meşru müdafaa hakları doğrultusunda Suriye'nin kuzeyindeki Tel Rıfat, Cizire ve Derik bölgelerinde terörist hedeflere hava harekatları devam ediyor.

Yurt Dışı Çıkış Harcına Yüzde 233 Zam Yapıldı Yurt Dışı Çıkış Harcına Yüzde 233 Zam Yapıldı

ÇOK SAYIDA VURULDU

Bu süreçte, bölücü terör örgütü tarafından kullanılan petrol kuyusu ve depolama tesisleri ile içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, barınak ve depolar dahil olmak üzere çok sayıda hedef imha edildi.

Editör: İsa Aslantaş