Sosyal medyada "Köpekvelisi" isimli bir kullanıcının, Şanlıurfa'daki kuduz karantinasından 35 köpeği kaçırarak Ankara'ya getirdiğini iddia etmesi büyük infiale yol açtı.

İHBARLAR ÜZERİNE HAREKETE GEÇİLDİ

Videonun viral olmasının ardından Ankara Valiliği harekete geçti. Valilik tarafından yapılan açıklamada, hastalık taşıyan köpeklerin Ankara'ya getirildiğine dair iddiaların ihbar kabul edildiği ve ilgili tüm birimlerin teyakkuza geçirildiği belirtildi.

VALİLİK KARARLI TAVIR SERGİLİYOR

Valilik açıklamasında, "Hastalık taşıyan köpeklerin ilimize getirildiğine dair iddialar ihbar kabul edilerek, Valiliğimizce, kolluk kuvvetlerimiz ve Tarım İl Müdürlüğümüz başta olmak üzere tüm birimlerimiz teyakkuza geçirilmiştir. Vatandaşlarımızın sağlığına ve diğer canlıların hayat hakkına yönelik her türlü hareket ve uygulamalarla sonuna kadar mücadele etmekte kararlıyız." ifadelerine yer verildi.

KÖPEKLER KARANTİNAYA ALINDI, KAÇIRANLAR GÖZALTINA ALINDI

Valilikten yapılan ikinci bir açıklamada ise, Emniyet Güçlerinin yaptığı çalışmalar sonucu bulundukları yer tespit edilen köpeklerin veteriner hekimler tarafından karantinaya alındığı ve söz konusu köpekleri Ankara'ya getiren kişilerin yakalanarak gözaltına alındığı ve haklarında yasal işlemlere başlandığı bildirildi.

21 Haziran’da Akaryakıta Büyük Zam: Benzin ve Motorine 1,30 TL Artış Geliyor 21 Haziran’da Akaryakıta Büyük Zam: Benzin ve Motorine 1,30 TL Artış Geliyor

OLAY SOSYAL MEDYADA TEPKİLERE YOL AÇTI

Sosyal medya kullanıcıları, kuduz riski taşıyan köpeklerin Ankara'ya getirilmesine tepki göstererek yetkililerden acil bir şekilde soruşturma başlatılmasını talep etti. Olayla ilgili soruşturma devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş