Adana İl Emniyet Müdürlüğü Siber Suçlarla Mücadele Şubesi, bir sahte araç satış ilanı üzerinden dolandırılan bir vatandaşın ihbarı üzerine harekete geçti.

Sahipsiz hayvanlara yönelik teklifte son durum: 7 madde kabul edildi Sahipsiz hayvanlara yönelik teklifte son durum: 7 madde kabul edildi

SİBER SUÇLARLA MÜCADELE ŞUBESİ İHBAR ÜZERİNE HAREKETE GEÇTİ

Ekipler, dolandırıcılık olayını çözmek için harekete geçerek, kimlikleri tespit edilen 6 şüpheliyi yakalamak amacıyla Adana merkezli Mersin ve Batman illerinde operasyon düzenledi.

EŞ ZAMANLI OPERASYON DÜZENLENDİ

Operasyon sonucunda A.Ö. (24), Z.B. (24), İ.T. (23), M.K. (22), R.K. (23) ve T.Ö. (23) isimli şüpheliler gözaltına alındı. Şüphelilerin, internet üzerinden araç satışı ilanı veren mağdura 20 bin lira kapora göndererek ilanın kaldırılmasını sağladığı ortaya çıktı.

ŞÜPHELİLERİN DOLANDIRICILIK HİKAYESİ

Daha sonra şüpheliler, mağdurun aracın fotoğraflarını kullanarak tekrar ilan vermesini sağlayarak Y.Ö.'yü 1 milyon 765 bin lira göndermeye ikna etti ve bu şekilde büyük bir dolandırıcılık işlemi gerçekleştirdi.

MİLYONLUK DOLANDIRICILIK İDDİASI

Siber suçlarla mücadele ekiplerinin yürüttüğü operasyon sonucunda şüpheliler adliyeye sevk edildi ve nöbetçi hakimlikçe tutuklandı. Dolandırıcılıkla ilgili detaylı incelemeler devam ediyor.

Editör: İsa Aslantaş