Ordu'da bulunan bir kız öğrenci yurdunda meydana gelen olayda, 10 öğrencinin kullandığı asansörde yaşanan arıza sonucu panik yaşandı.

Şans eseri olayda yaralanan olmazken, öğrenciler asansörün düştüğünü sanarak endişe içinde bahçeye çıktı.

ASANSÖRÜN ARIZASI ANINDA MÜDAHALE EDİLDİ

Altınordu ilçesi Akçatepe Mahallesi'nde bulunan 3 bloklu kız öğrenci yurdunun bir blokunda meydana gelen olayda, birinci kattan zemin kata inen asansör arıza yaparak durdu.

Olayın hemen bildirilmesi üzerine, asansörde mahsur kalan öğrencilere, firma görevlisi hızla müdahale ederek, yara almadan dışarı çıkmalarını sağladı.

ordu-yurt

POLİS, JANDARMA VE SAĞLIK EKİPLERİ OLAY YERİNE SEVK EDİLDİ

Olayda yaralanma olmamasına rağmen, diğer öğrenciler asansörün düştüğünü düşünerek panik yaşadı.

İhbar üzerine olay yerine polis, jandarma ve sağlık ekipleri sevk edildi.

Güvenlik mensupları, öğrencileri sakinleştirmek ve taleplerini dinlemek adına çaba gösterdi.

Ölen borçlusunun mezarını açtı, mezarı ateşe verip cesedi yakmak istedi Ölen borçlusunun mezarını açtı, mezarı ateşe verip cesedi yakmak istedi

AÇIKLAMA: "ÖĞRENCİLER GÜVENLE ASANSÖRDEN ÇIKARTILDI"

Ordu Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, "Ordu Mehmet Fuat Köprülü Kız Öğrenci Yurdumuzda asansör arızası olmuş, arıza sonrası asansörde kalan öğrenciler yetkili servisin asansör kapısını açması sonrası, bir sıkıntı yaşamadan güvenle asansörden çıkmışlardır" denildi.

İNCELEME BAŞLATILDI

Olayla ilgili olarak asansör firması görevlisi ifadesi alınmak üzere karakola götürülürken, jandarma ekipleri çok sayıda öğrencinin ifadesini aldı.

Öğrenilen bilgilere göre, asansörlerin kontrolleri düzenli olarak yapılıyor ve arıza yapan asansörün bakımları yeni yapılmış durumda.

Konuyla ilgili olarak inceleme başlatıldı.