Bir anne, 23 Nisan törenleri için okulların öğrencilerden özel kıyafet istemesini ve bu durumun maddi durumu olmayan aileleri zor durumda bıraktığını eleştirdi. Anne, "Parası olanlar alıyorlar çocuklarına kıyafeti, gösteri yapıyorlar. Parası olmayanlar da böyle boynunu büküp izliyor" ifadelerini kullanarak tepkisini dile getirdi.

Türkiye'nin her yerinde büyük bir coşkuyla kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda bu yıl farklı bir tartışma ön plana çıktı. Sosyal medyada paylaşılan bir videoda, bir anne, 23 Nisan törenlerine katılmak için okulların öğrencilerden özel kıyafet istediğini ve bu durumun maddi durumu olmayan aileleri zor durumda bıraktığını ifade etti.

Videoda konuşan anne, "Atatürk 23 Nisan'ı sadece parası olan ailelerin çocuklarına mı hediye etti?" diye sordu. Anne, insanların temel ihtiyaçlarını karşılamakta zorlandığı bir dönemde okulların 23 Nisan kıyafetine takıntılı olmasını eleştirdi.

SANKO Rektörü Dağlı'dan "19 Mayıs Atatürk'ü Anma" Günü Mesajı SANKO Rektörü Dağlı'dan "19 Mayıs Atatürk'ü Anma" Günü Mesajı

"Parası olanlar gösteri yapıyor, olmayanlar boynunu büküp izliyor" diyen anne, sözlerini şöyle sürdürdü: "Yok şurayla anlaşma yaptık oradan alacaksınız, yok şu terziyle anlaşma yaptık şurya diktireceksiniz. Parası olmayan ne yapsın? Parası olan aileler alıyorlar çocuklarına kıyafeti, gösteri yapıyorlar. Parası olmayanlar da böyle boynunu büküp izliyor. Yazık günah değil mi? Verin çocukların eline Türk bayrağı bir tane okul kıyafetleriyle çıksınlar. Gönüllerince eğlensinler. Bunları çocuklara yansıtmayın bari."

Annenin bu sözleri sosyal medyada büyük yankı uyandırdı.