Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma gezisi eleştirisi: "Hiçbir haklı gerekçesi olamaz" Erdoğan'dan İmamoğlu'na Roma gezisi eleştirisi: "Hiçbir haklı gerekçesi olamaz"

İstanbul'daki imam hatip lisesinde yaşanan Atatürk'e hakaret olayının yankıları hala devam ederken, Kayseri'nin İncesu ilçesinden yeni bir saldırı haberi geldi. Öğrencilerin, Türkiye'nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını yakma eylemi, ülke genelinde büyük tepkilere neden oldu.

KAYSERİ'DEN GELEN SALDIRI HABERİ

Kayseri'nin İncesu ilçesinde bir lise öğrencisi, arkadaşlarıyla birlikte Mustafa Kemal Atatürk'ün fotoğrafını yakma eyleminde bulundu. Bu vahim olayda, öğrenciler A.K., A.N. ve H.E. adlarıyla tanınıyor. Fotoğrafın ateşe verilmesini A.K.'nin gerçekleştirdiği, diğer arkadaşlarının ise olay yerinde bulunduğu belirtildi.

son-dakika-kayseride-ataturkun-fotografini-yakan-3-lise-ogrencisine-gozalti_1

JANDARMA ÖĞRENCİLERİ GÖZALTINA ALDI

Sosyal medyada hızla yayılan bu olayın ardından, jandarma ekipleri hızlı bir şekilde harekete geçti. Üç öğrenci gözaltına alındı ve hukuki süreç başlatıldı.

son-dakika-kayseride-ataturkun-fotografini-yakan-3-lise-ogrencisine-gozalti_2

KAYSERİ VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA GELDİ

Kayseri Valiliği, bu utanç verici olayla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "Kayseri’de, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğrafının yakılması olayına ilişkin sosyal medya platformlarında bir videonun dolaşıma girdiği tespit edilmiştir. Bahse konu olaya karışan kişiler tespit edilerek gözaltına alınmış olup, adli ve idari süreç başlatılmıştır" ifadeleri kullanıldı.

son-dakika-kayseride-ataturkun-fotografini-yakan-3-lise-ogrencisine-gozalti_3

TOPLUM ATATÜRK'E YÖNELİK SALDIRILARA TEPKİLİ

Sosyal medyada hızla yayılan bu görüntüler, ülkede büyük bir infial yarattı. Birçok kullanıcı, son dönemde artan Atatürk'e yönelik hakaret ve saldırıları sert bir şekilde kınadı. Olayın gerçekleştiği öğrencilerin aileleri de eleştiri oklarına hedef oldu. Türkiye genelinde, Atatürk'e saygıyı vurgulayan birçok kişi, bu tür saldırılara karşı birlik ve dayanışma mesajları verdi.