Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi'nde Atatürk'ü Anma Programı

Atatürk Oratoryosu İle Anlamlı Anma

Bilecik Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi öğrencileri, 10 Kasım Atatürk'ü Anma programında sundukları Atatürk Oratoryosu ile büyük beğeni topladılar.

Kahramanmaraş'ta 9. sınıflarda sınıfta kalma kaosu yaşanıyor Kahramanmaraş'ta 9. sınıflarda sınıfta kalma kaosu yaşanıyor

Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü Anma Programı

Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü dolayısıyla Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi'nde Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi tarafından hazırlanan bir program düzenlendi.

Mustafa Kemal Atatürk'ün Aydınlık Yolları Açtığı Özel Günde

Program, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başladı. Açılış konuşmasını yapan Refik Arslan Öztürk Fen Lisesi Müdürü Fadıl Ağdağ, "Bugüne anlam kazandıran ulu önder, komutan, başkan, eşsiz lider Mustafa Kemal Atatürk. Vatan elden gidiyordu, işgal vardı, eziyet vardı, çile vardı. Her doğan gün karanlıktı. Bir mum yakan olsa ardından yürüyecek insanlar. Böyle bir günde güneş oldu Atatürk. Milletin önüne çağdaş uygarlığa giden aydınlık yollar açtı. Millet vatan sevgisi ondan gördü. O, cephelerin komutanıydı. O, Cumhuriyetin başkanıydı. O, milletine insanca yaşamı sunan eşsiz bir liderdi" dedi.

Atatürk'ün Son Günleri Anlatıldı

Konuşmanın ardından, Atatürk'ün son günlerini anlatan sinevizyon gösterimi yapıldı. Öğrenciler tarafından hazırlanan Atatürk Oratoryosu ve fen lisesi Ata'sının izinde yazan koreografi büyük alkış aldı. Program, öğrenciler tarafından Atatürk'ün Gençliğe Hitabesi ve Gençliğin Ata'ya cevabının okunmasının ardından ödül töreni ile sona erdi.

Katılımcılar

Programa Vali Şefik Aygöl, Bilecik Belediye Başkan V. Melek Mızrak Subaşı, protokol üyeleri, siyasi parti ve STK temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Bu anlamlı günde, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü anmak ve onun mirasını yaşatmak için bir araya gelen herkese teşekkür ediyoruz.

Editör: Haber Editörü