Mersin ve Kocaeli’de rekor yakalama! Değeri 1 milyar TL Mersin ve Kocaeli’de rekor yakalama! Değeri 1 milyar TL

Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 85. yıl dönümü, devlet erkanı tarafından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında Anıtkabir'i ziyaret ederek anıldı.

DEVLET ERKANI ASLANLI YOLDAN ATATÜRK'ÜN MOZOLESİNE ÇELENK BIRAKTI

Devlet erkanı, Aslanlı Yol'dan geçerek Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktı. Tören, ülkenin en üst düzey liderleri tarafından gerçekleştirilen bu anlamlı ziyaret ile başladı.

SAYGI DURUŞU: SAAT 9'U 5 GEÇE HAYAT DURDU

Atatürk'ün vefat ettiği saat olan 09.05'te, mozole önünde devlet erkanı tarafından saygı duruşunda bulunuldu. Bu an, ülkenin her kesiminde bir dakikalık saygıyla anıldı.

CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN ANITKABİR ÖZEL DEFTERİNİ İMZALADI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Anıtkabir özel defterine duygusal bir mesaj bırakarak şunları kaydetti:

"Aziz Atatürk, vefatınızın 85. yılında sizi, silah arkadaşlarınızı, vatan için şehit düşen kahramanlarımızı ve kanlarını akıtan gazilerimizi rahmetle yad ediyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonuyla ikinci yüzyılına başladığımız Cumhuriyet'imizi ilelebet payidar ve muzaffer kılmak için 21 yıldır olduğu gibi bugün de aşkla çalışıyoruz. Mazlumların umudu olan Türkiye Cumhuriyeti'ni her alanda yüceltmeye devam ediyoruz. Milletimizin asırlık hedeflerine ulaşmasına hiçbir güç engel olamayacaktır. Ruhun şad olsun."

DEVLET ERKANI BİR ARAYA GELDİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet, TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Cumhurbaşkanlığı Kabinesi üyeleri, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, yüksek yargı organlarının başkanları, kuvvet komutanları, siyasi parti temsilcileri, bürokratlar ve diğer devlet erkanıyla bir araya geldi.

DOLMABAHÇE'DE ANLAMLI ZİYARET

Atatürk'ü anma etkinlikleri İstanbul'da da sürdü. Taksim Cumhuriyet Anıtı'na çelenk bırakılmasının ardından, Dolmabahçe Sarayı'ndaki Atatürk'ün odasına saat 11.30'da gerçekleştirilecek ziyaret ile anlam buldu. Atatürk'ün odası, Dolmabahçe Sarayı'nda yankı bulan özel bir anma etkinliğine ev sahipliği yapacak.