Aydın'da gece saatlerinde gerçekleşen bir polis operasyonunda, polis memuru sırtından bıçaklandı. Operasyonun sonucunda ise 5 zanlı gözaltına alındı.

POLİS EKİPLERİ DURUMUNDAN ŞÜPHELENDİĞİ ARAÇLA TAKİBE BAŞLADI

Aydın'da gece saatlerinde devriye gezen polis ekipleri, 09 FK 205 plakalı aracın davranışlarından şüphelendi ve aracı durdurmak istedi. Araç sürücüsü polis ekiplerinin 'dur' ihtarına uymayarak kaçmaya başladı. Kaçış sırasında araç, ASTİM Sanayi Sitesi'nden Kocagür Köyü'ne girdi.

POLİS TAKİBİ SONUCUNDA KOCAGÜR KÖYÜ'NDE ARAÇ YAKALANDI

Polis ekipleri, aracın takibini sürdürdü ve Kocagür Köyü'nde 3651 Sokak üzerinde aracı kuytu köşede buldu. Araçta bulunanlar ile köydeki bazı kişiler, polisin şahısların alınmasını ve üzerlerinin aranmasını engellemek için direndi. Bu sırada çıkan arbede esnasında bir polis memuru olan N.H.T, sırtından bıçaklandı.

POLİS OPERASYONU VE GÖZALTINA ALINANLAR

Olayın ardından bölgeye ambulans ve çok sayıda polis ekibi sevk edildi. Yaralı polis, Adnan Menderes Üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesi'ne kaldırıldı. Aynı zamanda, olayın asıl şüphelisi olarak belirtilen ve polis memurunu bıçakladıktan sonra kaçan A.T. isimli şahsı yakalamak için operasyon başlatıldı.

YOĞUN GÜVENLİK OPERASYONU VE BÖLGENİN TARANDIĞI ALANLAR

Güvenlik güçleri, operasyonu başlatmak için termal kameralar, gece görüş cihazları ve özel donanımlı zırhlı araçlar kullanarak yoğun bir şekilde bölgeyi taradı. Kocagür Köyü ve çevresi ile birlikte Pınardere, İmamköy ve Serçeköy çevresinde gerçekleştirilen operasyonlarda yüzlerce dönüm arazi ile onlarca ev ve ahır tarandı.

ZANLI KENDİNİ İHBAR ETTİ VE OPERASYON SONUÇLANDI

Operasyonun devam ettiği sırada, kaçamayacağını anlayan zanlı A.T., telefonla polisi bizzat kendisi arayarak yerini ihbar edip teslim oldu. Yaklaşık 3 saat süren operasyon sonucu, 5 zanlı gözaltına alındı ve güvenlik güçleri operasyonu tamamladı.

Fatih Portakal'dan sert çıkış: İzleyicisine kızdı, ağzını bozdu! Fatih Portakal'dan sert çıkış: İzleyicisine kızdı, ağzını bozdu!

Hastaneye kaldırılan yaralı polis memurunun durumunun iyi olduğu, gözaltına alınan zanlıların sorgusunun devam ettiği belirtildi. Gözaltına alınan şüphelilerden bazılarının çeşitli suçlardan sabıkalarının bulunduğu bildirildi.