Fenerbahçe’nin yaklaşan kongresi öncesi Bursa’daki genel kurul üyeleriyle bir araya gelen Fenerbahçe Başkan Adayı Aziz Yıldırım, Ali Koç’un listesinde yer alan ünlü televizyoncu Acun Ilıcalı hakkında sert açıklamalarda bulundu.

Acun Ilıcalı’nın kendisi hakkındaki sözlerinin sorulması üzerine konuşan Yıldırım, “Acun, kaşınıyor. Kaşınmasın. Çıkmış bu gece bir televizyon programında benim hakkımda konuşuyor. Mourinho ile Londra’da görüşmüşüm. Yanlış biliyor, Londra’da değil Roma’da görüştüm. Geri zekalı Acun” dedi.

FETÖ’CÜ VE ADNAN OKTARCI GÖNDERMESİ YAPTI

Fenerbahçe'de Transfer Gündemi: Mourinho ve Batshuayi Arasındaki Görüşme Detayları! Fenerbahçe'de Transfer Gündemi: Mourinho ve Batshuayi Arasındaki Görüşme Detayları!

Yıldırım Ilıcalı’ya ‘FETÖ’cü ve ‘Adnan Oktar’cı göndermesi yapan Yıldırım, “2016 ya da 2017 yılında basketbol takımımız Beşiktaş’ı yenerek şampiyon olmuştu. O şampiyonluk eğlencesinde Acun da vardı. İki tane Dominik varmış. İşte bu Dominik’te Fetöcülere pasaport ve oturma izni veriyormuş dediler. Kendisiyle konuştum ve yapma dedim. Yapmıyorum, etmiyorum dedi ama yapıyormuş. Öğrendik sonradan. Ayrıca Acun’un oraya kalkan özel uçakları da takip etsinler başka bir şey demiyorum. Adnan Oktar’a sadece 1 sene gittim diyor ama 9 sene gitmiş. Hakkında yazılan 3 bin 500 sayfalık fezlekeyi okudum. Suçlananların yüzde 20’si diyor ki ‘bizi Adnan Hocayla Acun Ilıcalı tanıştırdı’ diyor. İddianamede de 4 yerde adı geçiyor.” ifadelerini kullandı.

Yıldırım, bir soru üzerine kendisinin sadece bir başkan olmadığını belirterek, “Ben Başkan değilim, liderim. Herkes başkan olur ama lider olamaz” diye cevap verdi. 2012 yılında “Ne şikesi memleket elden gidiyor” dediğini hatırlatan Yıldırım, “Şimdi ise Fenerbahçe elden gidiyor diyorum” diye konuştu.

Acun Ilıcalı’nın Ankara ile iletişimi sağlayacağım yönündeki açıklamalarına da tepki gösteren Aziz Yıldırım, “Acun, Cumhurbaşkanından yetki almış gibi her şeye garanti veriyor. O işleri ben hallederim diyor. Listelerine bakıyoruz hükümete yakın isimler var. Fetö’ye yakın isimler var. Devletle kavga edilmez ama siyaset ile de işimiz olmaz” ifadelerini kullandı.

Editör: İsa Aslantaş