AK Parti'nin meclisteki vekil sayısı düştü AK Parti'nin meclisteki vekil sayısı düştü

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında yaptığı açıklamalarda, Türkiye'nin 2024 yılı bütçesine destek verenler arasında olduklarını belirtti. Bahçeli, bütçenin detaylı bir şekilde değerlendirilmesi gerektiğini vurgulayarak, TBMM onayıyla elde edilen hakların doğrudan kullanıldığını ifade etti. Bu bütçenin, Türkiye'nin yüksek hedeflerini benimseyen bir perspektife dayandığını kaydetti ve genel kurul çalışmalarındaki tutumları için tebriklerini iletti.

KURTULUŞ SAVAŞI'NIN ÖNEMLİ DÖNEMİ

MHP lideri, Türk milletinin tarihindeki önemli dönemlerden biri olan Kurtuluş Savaşı'na da vurgu yaparak, enflasyonun dizginlendiği bu savaşın dünya tarihinde belki de eşsiz bir örneği olduğunu ifade etti. Bahçeli, bu dönemde fırsatçılara ve vurgunculara göz açtırmayan, milli iradeyi ön planda tutan bir mücadele verildiğini belirtti.

aa-20231003-32299412-32299404-mhp-t-clxd

MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİLER

MHP lideri, muhalefete sert sözlerle yüklenerek, ülkenin içinde bulunduğu durumu çarpık ve çürük siyasetle anlamaya çalışanları eleştirdi. Bahçeli, muhalefeti "batık" ve "bitti" propagandası yapan gruplar olarak nitelendirirken, milli değerlere karşı tavır almayan, emeğe saygı göstermeyen ve halkı hor görenleri eleştirdi. Mücadelenin kesin ve kararlı bir şekilde devam edeceğini belirten Bahçeli, milli şeref ve birliği koruma kararlılıklarını vurguladı.

TERÖR VE TERÖRİZMİN KARŞISINDAYIZ

Bahçeli, Türkiye'nin içinde bulunduğu hassas süreçte terör ve terörizme karşı duruşlarını net bir şekilde ortaya koydu. Son yaşanan terör saldırılarına değinen Bahçeli, PKK'nın tetikçiliğini yapanların milli birliği hedef alarak operasyonlar düzenlediğini belirtti. TBMM'nin terörist ve bölücü unsurlara meydan okuma yerinin olmadığını vurgulayan Bahçeli, Türk bayrağını hazmedemeyen partilere karşı sert bir duruş sergiledi.

DEM PARTİ'YE ÇAĞRI

MHP lideri, DEM Parti'nin milletvekillerinin maaşlarını ve partinin ödeneklerini kesip şehit ailelerine bağışlaması gerektiğini ifade ederek, bu çağrıyı önemli bir adım olarak değerlendirdi.

7-6ciy

YEREL SEÇİMLERDE İŞBİRLİĞİ KARARI

Bahçeli, 2024 yerel seçimlerine yönelik önemli bir açıklama yaparak, AK Parti ile 30 büyükşehir ve 29 ilde işbirliği kararı aldıklarını duyurdu. Ayrıca, 22 ilde demokratik bir yarış içinde olacaklarını belirterek, seçim terörünü destekleyenlerle Türkiye'nin yanında olanlar arasında bir ayrım yapıldığını ifade etti.

Editör: İsa Aslantaş