MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin Kızılcahamam Kampı'nda açıklamalarda bulundu.

Bahçeli'nin açıklamalarından satır başları:

"31 Mart 2024 seçimlerinin kendine özgü şartları içinde partimiz ve Cumhur İttifakı başarıya ulaşmıştır. Somut ve sarih sonuçlar başkaca bir yoruma gerek bırakmamıştır. Bariz gerçekler ulu orta meydandadır. Saklayacağımız, gizleyeceğimiz, utanacağımız ve mahcubiyet duyacağımız bir şeyden bahsetmek mümkün değildir.

"CUMHUR İTTİFAKI'NIN OY ORANI YÜZDE 48,8'DİR"

Seçimlerin kesin sonuçları YSK tarafından açıklanmıştır. Seçimlerde partilerin aldığı oyun sağlıklı ve gerçekçi değerlendirilmesi için il meclis üyeliği tek yoldur. Belediye başkanı seçiminde oy verme eğilimi ile meclis üyeliğinde oy verme eğilimi farklıdır. Ülke genelinde MHP il genel meclis üyeliğinde yüzde 16,64 oy almıştır. Cumhur İttifakı'nın oy oranı ise yüzde 48,8'dir.

"HAVANDA SU DÖVENLERİN HAVALARI SÖNMÜŞTÜR"

Bazı zeka özürlülerinin zaviyesinden baktığımızda partimiz yüzde 1,65 oy almıştır. 28 ilde ittifak, 2 büyükşehirde kendi adayını gösteren MHP'yi yüzde 1,65 ile tartıya çıkarmak aymazlık olduğu kadar karanlık bir niyettir. Havanda su dövenlerin havaları sönmüştür. MHP, Türkiye çapında müstesna bir sonuç almıştır.

"YUMUŞAMA SÖZDE KALMAMALI"

Yumuşama, normalleşme sözde kalmamalı. Türkiye'yi dipsiz tartışmalara sürüklemekten kaçınmalıyız.

Teröre boyun eğmek uzlaşı değil. Bölücülerin ceza almasına hukuksuzluk demek art niyet. Terör olursa normalleşme diye bir şey olmaz.

Yumuşama beklentimiz usulde değil, üslupta olmalıdır. Kutuplaşmayı besleyenler bellidir. 

"KUMPASÇILARLA İŞİMİZ OLMAZ"

FETÖ benzeri yapılara müsaade etmeyeceğiz. Kumpasçılarla işimiz olamaz. Türkiye Cumhuriyeti bir hukuk devletidir. Kalkışma yapanın başı kesilmeli.

Yönetimde istikrar sağlanmıştır. Düşman karınca bile olsa kendimize merdane tutacağız. Demokrasi düşmanlarına sessiz kalmayacağız. 

MHP ve Cumhur İttifakı varsa umut vardır, huzur vardır. Türk milletinin desteğiyle Türk ve Türkiye Yüzyılı hedefleri birer birer gerçekleşecektir."

Kılıçdaroğlu'na Şok Talep: CHP'de İmamoğlu Özel'in Yerine Geçsin Kılıçdaroğlu'na Şok Talep: CHP'de İmamoğlu Özel'in Yerine Geçsin

AYHAN BORA KAPLAN SORUTURMASI

Açıklamalarının ardından Bahçeli'ye Ayhan Bora Kaplan soruşturmasıyla başlayan Ankara emniyetindeki gözaltılar soruldu. Bahçeli, "Çok sağlıklı, dürüst, ahlakça ve milli şuura dayalı bir anlayışa yakından takip ediyoruz" dedi.

Bu yanıt üzerine gazeteciler başka soru yöneltmedi.

Editör: İsa Aslantaş