Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada, önceliklerinin milletin mutluluğu olduğunu vurguladı. Kurum, depremzedelerin refahını sağlamanın ilk işleri olduğunu belirtti.

Bakan Kurum Kahramanmaraş'a müjdeyi verdi: O bölgeler için sonuç çıktı Bakan Kurum Kahramanmaraş'a müjdeyi verdi: O bölgeler için sonuç çıktı

HATAY, KAHRAMANMARAŞ VE MALATYA'YA ZİYARET

Bakan Kurum, "Asrın felaketinde asrın dayanışmasını gösteren aziz milletimize sözümüz var." diyerek, Deprem Bölgesi Yeniden İnşa Toplantısı'nı gerçekleştirdiklerini açıkladı. Kurum, cuma gününden itibaren Hatay, Kahramanmaraş ve Malatya'ya giderek saha incelemelerinde bulunacaklarını ve vatandaşlarla bir araya geleceklerini duyurdu.

DEPREM BÖLGESİNDE TİTİZ ÇALIŞMALAR

Kurum, depremden etkilenen şehirlerde sokak sokak, hane hane çalışacaklarını kaydederek, "Allah'ın izni, devletimizin gücü ve milletimizin duasıyla, afet bölgelerinde şehirlerimizi nasıl yeniden ayağa kaldırdıysak, deprem bölgesini de aynı hızla ihya edeceğiz. Yaralarımızı tamamen sarana kadar, kötü günlerin izlerini silene kadar daima deprem bölgesinde olacağız. Hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacak, kardeşlerimiz yeni yuvalarına en kısa sürede kavuşacak." ifadelerini kullandı.

YENİDEN İNŞA VE İYİLEŞME SÜRECİ

Kurum, afet bölgelerinde titizlikle çalışacaklarını ve vatandaşların yeni evlerine kavuşmalarını hızlandıracaklarını ifade ederek, "Depremden etkilenen şehirlerimizdeki tüm vatandaşlarımız için yeni yuvalar inşa ederek, eski günlerin izlerini silmek için var gücümüzle çalışacağız." dedi.

Editör: İsa Aslantaş