Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireyler için erişilebilir toplu taşıma hizmetini tanıttı. Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, toplu taşıma hizmetlerini engellilere uygun bir formata dönüştürme taahhüdünde bulundu ve "Engelsiz Kahramanmaraş" uygulamasını Türkiye'de bir ilk olarak tanıttı.

TOPLU TAŞIMA DAHA ERİŞİLEBİLİR HALE GELİYOR

Kahramanmaraş Büyükşehir Belediyesi, özel gereksinimli bireylerin toplu taşımayı daha etkin ve verimli bir şekilde kullanabilmelerini sağlayan "Engelsiz Kahramanmaraş" mobil uygulamasını tanıttı. Bu projenin Türkiye'ye örnek olması amaçlanıyor.

TANITIM TOPLANTISINA YÜKSEK KATILIM

Uygulamanın tanıtım toplantısı, Büyükşehir Belediye Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleşti ve pek çok önemli ismi bir araya getirdi. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekilleri, AK Parti İl Başkanı Fırat Görgel ve diğer birçok yerel yönetim temsilcisi katıldı.

baskan-gungor-turkiyeye-ornek-olacak-projeyi-hayata-gecirdi

ENGELSİZ KAHRAMANMARAŞ: BİR YILLIK ÇALIŞMANIN ÜRÜNÜ

Türkiye Görme Engelliler Derneği (TURGED) Kahramanmaraş Şube Başkanı Mustafa Çakmak, "Engelsiz Kahramanmaraş" uygulamasının bir yıllık bir çalışmanın ürünü olduğunu belirterek, destek verenlere teşekkür etti ve Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör'e büyük emeği için şükranlarını iletti.

ERİŞİLEBİLİR TOPLU TAŞIMA STANDARTLARI KARŞILANIYOR

Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, toplu taşıma araçlarının erişilebilirlik standartlarını karşıladığını vurgulayarak, şehre kazandırılacak 10 yeni otobüsün müjdesini verdi ve "Engelsiz Kahramanmaraş" uygulamasının hayırlı olmasını diledi.

KAHRAMANMARAŞ ÖRNEK BİR ŞEHİR OLUYOR

TBMM Tarım, Orman ve Köyişleri Komisyonu Başkanı Prof. Dr. Vahit Kirişci, "Engelsiz Kahramanmaraş" uygulamasının Türkiye'de örnek bir proje olduğunu ifade etti. Uygulamanın hayırlı olmasını diledi ve emeği geçenlere teşekkür etti.

SOSYAL BELEDİYECİLİKTE REKABET

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Dr. Fatma Betül Sayan Kaya, sosyal belediyecilik uygulamalarının artan bir rekabet içinde olduğunu belirterek, "Engelsiz Kahramanmaraş" uygulamasının tanıtımına katıldığı için mutluluk duyduğunu ifade etti.

Son Dakika: Kahramanmaraş'ta Kamu Personeli Alımı! Son Dakika: Kahramanmaraş'ta Kamu Personeli Alımı!

STK TEMSİLCİLERİNDEN TEŞEKKÜR

Sivil toplum kuruluşlarından temsilciler de uygulamaya teşekkürlerini ileterek, Büyükşehir Belediyesi'nin engellilere yönelik çalışmalarını takdirle karşıladılar.

ENGELSİZ KAHRAMANMARAŞ: ENGELLİLERİN KATKISIYLA GELİŞTİRİLDİ

Özel gereksinimli vatandaşlar, uygulamanın geliştirilmesinde aktif rol aldıklarını ve bu sürecin kendileri için mutluluk verici olduğunu vurgulayarak, Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör ve ekibine teşekkür ettiler.