Kahramanmaraş Büyükşehir Belediye Başkanı Hayrettin Güngör, Aksu Haber canlı yayınında şehirdeki son gelişmeler hakkında bilgi verdi.

KAHRAMANMARAŞ MODELİ: TÜRKİYE'YE ÖRNEK TOPLU ULAŞIM SİSTEMİ

Başkan Güngör, "Türkiye’ye örnek olan Kahramanmaraş Modeli adını verdiğimiz sistemle Büyükşehirler arasında en uygun toplu ulaşımı sağlayan belediyeyiz. İlçelerimizde toplu ulaşımı iyileştirmek için de çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

ARAÇ FİLOSUNA 10 YENİ OTOBÜS EKLENECEK

Başkan Güngör, "Araç filomuza 10 yeni otobüs ekliyoruz. Mikrobölgeleme jeolojik etüt çalışmaları büyük ölçüde tamamlandı." açıklamasını yaptı.

Büyükşehir, Organize Sanayi ve Kavlaklı’nın Yolunu İyileştiriyor Büyükşehir, Organize Sanayi ve Kavlaklı’nın Yolunu İyileştiriyor

DOĞUKENT YERİNDE DÖNÜŞÜM HIZLANIYOR

Başkan Güngör, "Doğukent sitesinin yerinde dönüşümünün hızlandırılması için yoğun bir çalışma yürütüyoruz. Şehir merkezinde enkaz kaldırmalarının tamamlandığı ana caddelerde yenileme çalışmalarımız başladı." şeklinde konuştu.

İLÇELERDE TOPLU ULAŞIM İYİLEŞTİRİLİYOR

Başkan Güngör, "Afşin, Elbistan ve Pazarcık ilçelerimizde belediye ve özel halk otobüslerimizle toplu taşıma hizmetlerimiz devam ediyor." dedi ve ilçelerdeki toplu taşıma hizmetlerine değindi.

BİNEVLER BÖLGESİNİN STANDARDI ARTIRILDI

Binevler Bölgesi Cadde Yenileme Projesi hakkında konuşan Başkan Güngör, "Binevler bölgesinin içmesuyu ve kanalizasyon altyapısı tamamen yeniledik. Ayrıca bölgeye yeni yağmur altyapısı kazandırdık." bilgisini verdi.

ŞEHİR MERKEZİNDE ANA ARTERLER YENİLENİYOR

Şehir merkezinde ana caddelerin yenilenmesine başlandığını kaydeden Başkan Güngör, "Şehir merkezimizde ve ilçelerimizde depremde hasar gören yollarımızı yenilemek için yoğun bir çalışma başlattık." açıklamasında bulundu.

Başkan Güngör, Kahramanmaraş'ın toplu ulaşım ve altyapı alanında atılan adımları anlatarak şehrin gelişimine katkıda bulunmayı sürdüreceklerini vurguladı.

Editör: İsa Aslantaş