31 Mart 2024 Pazar günü yapılacak olan yerel seçimler için geri sayım başladı.

Kritik seçime 48 saatten az bir zaman kala Yeniden Refah Partisi'nden önceki dönem yöneticileri, Dulkadiroğlu Belediye Başkan Adayı Bekir Eryılmaz'a destek için Büyük Birlik Partisi'ne katıldılar.

DİKKAT ÇEKEN DESTEK HAMLESİ

Yeniden Refah Partisi'nin eski İl Başkan Yardımcıları Cuma Akçelik, Hasan Ceren, eski İl Yönetim Kurulu Üyesi Ramazan Alkaya, eski Dulkadiroğlu İlçe Başkanı Mahmut Dertli, eski İlçe Başkanvekili Emre Tabak, eski Onikişubat İlçe Başkanı Ramazan Türkmen, eski İlçe Başkan Yardımcısı Bedirhan Atlı, eski İlçe Teşkilat Başkanı Rafettin Sarıgül ve eski Gençlik Kolları İl Başkanı Arif Karasu, Dulkadiroğlu Seçim Koordinasyon Merkezi'ne gelerek Bekir Eryılmaz'a destek vermek için bir araya geldi.

Grup adına konuşan Cuma Akçelik, yerel seçimlerde beka sorunu olmadığını belirterek, sadece Dulkadiroğlu'nda parti bağımsızlığından ayrılarak BBP adayına destek vereceklerini ifade etti.

Kahramanmaraş'ta evli adam kaçırdığı kızın ailesine kurşun yağdırdı: 1 ölü Kahramanmaraş'ta evli adam kaçırdığı kızın ailesine kurşun yağdırdı: 1 ölü

Yeniden Refah Partisi önceki dönem İl Başkan Yardımcısı Cuma Akçelik, yaptığı konuşmasında; “Malûmunuzdur ahlâk ve maneviyat, günümüzde bazı kurum ve kuruluşlar tarafından adeta vitrin olarak kullanılıp istismar edilmektedir. Bizler de bir kötülüğü görüyorsanız, elinizle, mümkün değilse dilinizle; eğer onunda şartları müsait değilse imanın en zayıf düzeyi olan kalbinizle buğuz edin diyen Peygamber s.a.v.in ümmetiyiz. Ve bu bağlamda halkımız tarafından farklı görünüp iç tezahürü farklı olarak işleyen Yeniden Refah Partisi hakkında bir takım görüş beyanlarımız olacaktır. Kendilerinin parti tüzüğünde ilk maddesi olan önce ahlak ve maneviyat ilkesi sadece bir laftan ibarettir. Bu sadece Kahramanmaraş teşkilatıyla müsemma olmayıp, neredeyse 81 il teşkilatlarında bu durumu açık bir suretle görmekteyiz. Yaklaşık 20 yıldır iktidar olan mevcut hükümetten tepki oyu vesilesiyle bir karşılığı olan Yeniden Refah partisinin Millî Görüş fikriyatıyla isminden başka hiçbir alakası yoktur. Bizler önceki dönem parti yöneticileri olarak birçok emek verdiğimiz yeniden Refah partisinde bu bahsettiğimiz durumları bizzat müşahede etme imkanı bulduk ve şuan da Kahramanmaraş büyükşehir belediye başkan adayı olan Muhammed Aydoğar’ın İl Başkanı seçimlerine bile girmeden il başkanı olarak atanması bardağı taşıran son damla olmasıyla tüm il başkan yardımcıları, 8 milletvekili adayının 6’sı, gençlik kolları başkanı, merkez ilçe başkanları, Göksun ilçe başkanlığı, mahalle başkanları ve teşkilatları toplu bir şekilde istifa ederek tepkimizi ortaya koymuştuk. Bizler samimi dava mücahidi olmaya çalışan topluluk olarak yanıltıcı bir parti olan Yeniden Refah Partisinin halkımız tarafından düşünülen: bunlar namazlı Niyazli, Allah yolunda cihad eden, Milli Görüşçü, tabiri caizse 90’lı yıllarda var olan Refah partisinin isim benzerliği olması sebebiyle o zamanki Parti kuruluşu sanılmaktadır. Halkımızı yağmurdan kaçarken doluya tutulmamaya, AK Partiden kaçarken ondan farkı olmayan yeniden Refaha yönelmek yerine ceketimi koysam kazanırım olarak bakılan Kahramanmaraş’ımızın yerel seçimlerde bir beka sorunu olmaması hasebiyle sadece Dulkadiroğlu özelinde parti durumundan bağımsız bir suretle BBP Adayı Sayın Bekir Eryılmaz başkanımızı desteklemek suretiyle tüm Dulkadiroğlu halkına tepkisini ortaya koymaya davet ediyoruz” dedi. 

Eryılmaz da kendisine destek vermek üzere gelen Yeniden Refah Partililere teşekkür ederek; “Bugün burada olmanızdan onur duydum. Desteğiniz çok kıymetli.  İnşallah Dulkaidroğlu2nu hep birlikte yöneteceğiz. Dulkadiroğlu halkı kararını vermiştir, en güvenilir kadrolar Büyük Birlik Partisi’ndedir. Bugün katılımınız bize güç verdi. Sağ olun var olun. Dulkadiroğlu’nda değişimi hep birlikte başaracağız” ifadelerini kullandı.