Petrol Fiyatları Dalgalanıyor: Akaryakıt Fiyatları da Değişkenlik Gösteriyor


petrol fiyatlarında yaşanan dalgalanma, akaryakıt fiyatlarını etkilemeye devam ediyor. Vatandaşlar, motorin ve benzine 15 Mart Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere bir zam beklentisi içerisindeler.

Petrol Fiyatları ve Döviz Kurları Takip Ediliyor
Brent petrol fiyatları ve döviz kurlarındaki değişimler, vatandaşların benzin ve motorin fiyatlarını yakından takip etmelerine neden oluyor.

Brent petrolün varili, uluslararası piyasalarda dün 83,01 dolara kadar yükseldi. Bu yükselişte, dünyanın en büyük petrol tüketicisi ABD'nin ticari ham petrol stoklarında beklenen düşüşün, ülkede talebin güçlü seyrettiği algısını güçlendirmesi etkili oldu.

Kahramanmaraş'ta evli adam kaçırdığı kızın ailesine kurşun yağdırdı: 1 ölü Kahramanmaraş'ta evli adam kaçırdığı kızın ailesine kurşun yağdırdı: 1 ölü

Zam Bekleniyor: Benzine ve Motorine Fiyat Artışı
Benzin grubunda 15 Mart Cuma gününden itibaren geçerli olmak üzere 1 lira 53 kuruşluk bir zam bekleniyor. Motorin grubunda da 1 lira 10 kuruşluk fiyat artışı öngörülüyor. Bu durum, akaryakıt fiyatlarının yakın zamanda artabileceği beklentilerini güçlendiriyor.