Beşiktaş'ta yönetim tarafından kadro dışı bırakılan Vincent Aboubakar ve Valentin Rosier'e dair kritik bir dönemeç yaşanıyor. İki önemli ismin kaderi, Portekizli teknik direktör Fernando Santos'un elinde şekillenecek.

YÖNETİMİN RAPORU SANTOS'UN MASASINA GELDİ

Yönetim, Aboubakar ve Rosier'in durumuyla ilgili raporunu Fernando Santos'a iletti. Beşiktaş'ın kritik kararının ardında, Rıza Çalımbay döneminde alınan ve Samet Aybaba ile Feyyaz Uçar'ın imzasını taşıyan bir karar yatıyor.

Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yabancı sınırı hamlesi Yeni TFF Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu'nun yabancı sınırı hamlesi

SANTOS'UN KARARI BEKLENİYOR

Çalımbay'ın ardından göreve gelen Santos'un ise bu yıldız oyuncularla ilgili vereceği karar merak konusu oldu. Portekizli teknik adamın, Aboubakar ve Rosier'in Beşiktaş macerasına dair belirleyici rol oynayacağı düşünülüyor.

ROSİER VE ABOUBAKAR'IN GELECEĞİ BELİRSİZ

Eric Bailly ile yollarını ayıran ve Jean Onana'yı Marsilya'ya kiralayan Beşiktaş'ta, Aboubakar ve Rosier'in durumu ise belirsizliğini koruyor. Yönetim, Santos'a sunduğu raporda, bu iki oyuncuyla yolların ayrılması gerektiğini vurguladı.

YENİ PLANLAR DEVREDE

Svensson'un Rosier'in yerine, Semih Kılıçsoy'un ise Aboubakar'ın yerine oynatılması planlanıyor. Ancak nihai kararı Santos'un vereceği belirtiliyor.

SÖZLEŞMELER 2025'E KADAR DEVAM EDİYOR

31 yaşındaki Aboubakar ve 27 yaşındaki Rosier'in Beşiktaş ile 2025 yılına kadar sözleşmeleri bulunuyor. Bu önemli kararın kulüp ve futbolcular üzerindeki etkisi ise merakla bekleniyor.

Editör: İsa Aslantaş