Kahramanmaraş Sütçü İmam Üniversitesi (KSÜ) Diş Hekimliği Fakültesi, 22 Kasım Türk Diş Hekimliği Günü dolayısıyla Beyaz Önlük Giyme Töreni düzenledi.

Törene KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. İ. Ersin Akıncı, Prof. Dr. Nuri Kahveci, ve Prof. Dr. Orhan Doğan ile Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hafize Öksüz, Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Deniz Tuncel, Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcıları Dr. Öğr. Üyesi Taha Yaşar Manav ve Dr. Öğr. Üyesi Esra Bozkurt, Genel Sekreter Ali Rıza Bekler, Ağız ve Diş Sağlığı Uygulama ve Araştırma Merkezi Başhekimi Dr. Öğretim Üyesi Eda Çetin Özdemir, Kahramanmaraş Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Yıldırım, akademisyenler, öğrenciler ve öğrenci aileleri katıldı.

23

REKTÖR YASIM’IN AÇILIŞ KONUŞMASI

Programın açılış konuşmasını yapan KSÜ Rektörü Prof. Dr. Alptekin Yasım, öğrencilere seslenerek, "Birazdan bu salonda beyaz önlükleri giymekle meslek hayatınıza ilk adımınızı atmış olacaksınız. Buradan almış olduğunuz eğitim ve gayretlerinizle KSÜ’yü en iyi şekilde temsil edeceğinizden eminim. Eğitim hayatınız yaşam boyu devam edecek. Sizlere en güncel teknolojik gelişmeleri ve tıbbi uygulamaları aktaran değerli akademisyenlere ve sizleri bizlere emanet eden kıymetli velilerimize teşekkür ederim." ifadelerini kullandı.

DİŞ HEKİMLİĞİ FAKÜLTESİNDEN 5 YILDA BÜYÜK BAŞARI

Diş Hekimliği Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Esra Bozkurt, Diş Hekimleri Günü'nün tarihçesi hakkında bilgi verirken, KSÜ'de 5 yıl önce kurulan ve bu yıl ilk mezunlarını veren Diş Hekimliği Fakültesi hakkında detaylı bilgiler paylaştı.

2024 YKS başvuruları başladı! Sınav ücretine zam 2024 YKS başvuruları başladı! Sınav ücretine zam

25

DAYANIŞMA RUHU İLE HEDEFE: DİŞ HEKİMLİĞİ

Kahramanmaraş Diş Hekimleri Odası Başkanı Fatih Yıldırım, törende yaptığı konuşmada hekimliğe adım atacak gençlere seslenerek, tüm diş hekimlerinin birbirinin rakibi değil, meslektaşı olduğunu ve her zaman dayanışma ruhu ile hareket etmeleri gerektiğini vurguladı.

Törenin son bölümünde diş hekimi adayı öğrencilere beyaz önlükleri Rektör Yasım, protokol üyeleri ve akademisyenler tarafından giydirildi. Program, toplu fotoğraf çekimi ve hatıra fotoğrafları çekimiyle son buldu.

13