Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan milyonlarca emekliye güzel haberi verdi. Emekliye ek gelir olan emekli promosyon tutarları 8-12 bin TL aralığına yükseltildi.

Erdoğan şu ifadeleri kullandı:

"Emeklilerimize güzel bir haber vermek istiyorum. Biliyorsunuz ilk kez 2017'de emeklilerimize banka promosyonu ödenmesi uygulamasını başlatmıştık. Kamu bankalarımız bu yılki promosyon ödemesi miktarlarını alınan aylığa göre 8 bin lira ile 12 bin lira arasında belirledi. Diğer bankaların da bu rakamların altında kalmayacak şekilde promosyon ödemeleri yapacağına inanıyorum.

Banka protokolleri yürürlüğe girdikten sonra emeklilerimiz maaşlarını aldıkları yerlerden bu ödemeleri alabilecekler. Yeni banka promosyon rakamlarının emeklilerimize hayırlı olmasını diliyorum. Her imkanı değerlendirerek çalışanlarımızın ve emeklilerimizin gelirlerini artırarak refah seviyelerini yükseltmenin gayreti içinde olduğumuzu bir kez daha belirtmek istiyorum.

Zamlar Yine Kapıda! Coca-Cola ve Kutu Kola Fiyatları Ne Kadar Olacak? Zamlar Yine Kapıda! Coca-Cola ve Kutu Kola Fiyatları Ne Kadar Olacak?

Açık konuşmak gerekirse ülkemizde Cumhur İttifakı'ndan başka bunu yapabilecek bir başka siyasi irade de yoktur. Memleket, muhalefetin eline kalsa bırakınız maaşların yükselmesini mevcut maaşları bile geçmişte olduğu gibi ödeyemezler. Muhalefetin halini görüyorsunuz."

Promosyon sınırları maaşlara göre şöyle belirlenmişti:

  • Emekli maaşı 3.500 liraya kadar olanlara 3.000 TL
  • 3.500-7.500 lira (7.500 lira hariç) arası olanlara 3.500 TL
  • 7.500-10.000 lira (10.000 lira hariç) arası olanlara 4.500 TL
  • 10.000 lira ve daha fazla olanlara 5.000 TL

KAMU BANKALARINDA EMEKLİ PROMOSYONU YÜZDE 166 ARTTI

Kamu bankaları da bu sınırlara göre banka promosyonu ödemesi yapıyordu. Başkan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıklaması sonrası en düşük promosyon tutarı 8 bin TL olarak belirlendi.

Kamu bankaları maaşa göre 8 bin ila 12 bin TL arasında değişen tutarlarda emekli promosyonu ödemesi yapacak. Düzenlemenin özel bankalardaki rekabeti artırarak rakamları daha da yukarı çekmesi bekleniyor.