Emniyet ekipleri, İstanbul'un Büyükçekmece ilçesinde faaliyet gösteren Büyükçekmece Belediyesi'ne yönelik önemli bir rüşvet operasyonu düzenledi.

Erdoğan'dan Irak dönüşü 2 başlıkta ekonomi değerlendirmesi | Kamuda tasarruf, gıdada fahiş fiyat Erdoğan'dan Irak dönüşü 2 başlıkta ekonomi değerlendirmesi | Kamuda tasarruf, gıdada fahiş fiyat

Operasyon kapsamında, aralarında belediye başkan yardımcısının da bulunduğu toplam 20 kişi gözaltına alındı.

OPERASYON, BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİ'NİN İMAR DOSYALARI ÜZERİNDEKİ RÜŞVETLERE YÖNELİK

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma çerçevesinde, İstanbul Emniyeti'ne bağlı Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü polisleri tarafından gerçekleştirilen operasyonun, belediyenin imar dosyalarıyla ilgili alınan rüşvetlerle bağlantılı olduğu belirtildi.

İfadelere göre, operasyonun odak noktası, imarla ilgili bazı dosyaların üzerinden alındığı tespit edilen rüşvetler oldu.

BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI NURAYDIN SAK DA GÖZALTINA ALINDI

Yapılan operasyon sonucunda gözaltına alınan 20 kişi arasında, Büyükçekmece Belediyesi'nin başkan yardımcısı Nuraydın Sak'ın da bulunduğu öğrenildi.

Operasyonun, belediye içerisindeki yolsuzluk ve rüşvet iddialarının üzerine gidilmesi amacıyla gerçekleştirildiği belirtiliyor.

SORUŞTURMA, İMAR ALANINDA YAPILAN USULSÜZLÜKLERE YÖNELİK DERİNLEŞİYOR

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı'nın başlattığı soruşturma, belediyenin imar alanında gerçekleştirdiği işlemlerdeki usulsüzlükleri tespit etmeye yönelik derinleşiyor.

Operasyonun, yerel yönetimdeki rüşvet ve yolsuzluk iddialarına karşı kararlı bir mücadele çerçevesinde gerçekleştirildiği vurgulanıyor.

GÖZALTINA ALINANLARIN İFADELERİ BEKLENİYOR

Emniyet ekipleri, gözaltına alınan şahısların ifadelerini almaya başladı. Soruşturmanın detaylarına ilişkin daha fazla bilgiye ulaşmak için beklenti içerisinde olan kamuoyu, olayın boyutlarını ve nedenlerini öğrenmek adına ilerleyen günlerde yapılacak açıklamaları bekliyor.