Kahramanmaraş’ın Çağlayancerit ilçesinde, temel bir gıda maddesi olan ekmek fiyatlarına bir zam daha geldi.

İktidarın sıkça vurguladığı "sabır" çağrılarına rağmen, vatandaşlar temel tüketim ürünlerindeki fiyat artışlarının etkilerini her geçen gün daha fazla hissediyor.

YENİ FİYAT: 8 LİRA

Çağlayancerit’teki ekmek fiyatlarına yapılan son zammın ardından, 200 gram somun ekmeği yarından itibaren 8 liradan satışa sunulacak.

Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme! Adalet yerini bulacak mı? Ezgi Apartmanı davasında flaş gelişme!

Daha önce bu ekmek çeşidi 6,5 lira olarak fiyatlandırılıyordu. Vatandaşlar, ekmeğe gelen bu yeni zamla birlikte mutfak bütçelerinin daha da zorlanacağını düşünerek endişe içerisinde.

VATANDAŞLARIN MORALİ BOZULDU

Yapılan zammın ardından ilçede yaşayan vatandaşlar, ekmeğin fiyatının sürekli olarak artış göstermesine tepki gösteriyor. Asgari ücretin elde edildiği miktara dahi ulaşmadan, temel gıda ürünlerine gelen zamların yaşam standartlarını olumsuz etkilediğini belirten vatandaşlar, hükümetin ekonomik sorunlara çözüm bulma noktasında daha etkili adımlar atması gerektiğini ifade ediyor.

EKMEK ZAMMI, ASGARİ ÜCRETİN ERİMESİNE NEDEN OLDU

Zam haberinin ilçede moral bozukluğuna yol açtığını söyleyen vatandaşlar, asgari ücretin alınan zamlarla adeta eridiğine dikkat çekiyor. Ekmeğe yapılan yeni zammın, milyonlarca çalışanın geçim mücadelesini daha da zorlaştırdığı belirtilirken, ekonomik sorunlara yönelik kalıcı çözümlerin bir an önce hayata geçirilmesi talepleri artıyor.