Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla çalışan emeklilere yönelik 5 bin TL'lik ikramiye ödemelerinin başlayacağını duyurdu.

Bu önemli gelişme, dün Türkiye Büyük Millet Meclisi (TBMM) Genel Kurulu'nda kabul edilen ekonomi ağırlıklı torba kanun teklifi kapsamında gerçekleşti.

En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin Lira Yeter mi? Erdoğan'dan Yanıt! En Düşük Emekli Maaşı 10 Bin Lira Yeter mi? Erdoğan'dan Yanıt!

ÖDEMELER YARIN BANKA HESAPLARINA YATIRILACAK

Bakan Işıkhan, yapmış olduğu açıklamada, emeklilere yapılacak olan 5 bin TL'lik ikramiyenin yarın itibariyle banka hesaplarına yatırılacağını belirtti.

Bu ödeme, çalışan emekliler arasında memnuniyetle karşılanırken, söz konusu torba kanunun Resmi Gazete'de yayımlanmasının ardından 4 milyon 680 bin emekliye ikramiyeleri ulaştırılacak.

DÜZENLEME İLE EMEKLİLERE CAN SUYU

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen düzenleme, ekonomik destek amacı taşıyan ve çalışan emeklilere yönelik yapılan bu ikramiye ödemesini içeriyor. Emeklilere yönelik bu destek, pandemi döneminde ekonomik zorluklarla karşılaşan bireyleri rahatlatmayı hedefliyor. Yapılan bu ödeme ile emeklilere can suyu olması bekleniyor.

Bu gelişmeler, ülke genelindeki emekliler arasında memnuniyet yaratırken, ekonomik desteklere yönelik olarak alınan tedbirlerin etkisiyle ilgili gelişmelerin yakından takip edilmesi bekleniyor.